Tajpej, Tajwan, September 8, 2015 – Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dziś zaktualizowaną aplikację Vmobile 3.1 (dla systemów iOS® oraz Android), dzięki której użytkownicy systemów monitoringu zbudowanych w oparciu o rozwiązania QNAP mogą korzystać z rozbudowanych funkcji powiadamiania o incydentach oraz zarządzania kryzysami, takich jak powiadomienia Push oraz natychmiastowe odtwarzanie nagrań z incydentów.

W dobie ogromnej popularności urządzeń smart zarządzanie systemami monitoringu stało się znacznie prostsze. Jednak w wielu przypadkach do przeglądania nagrań na żywo oraz rejestru incydentów niezbędne jest logowanie się do systemu. „Aby ułatwić życie użytkownikom, aplikacja Vmobile 3.1 wyposażona została w zaawansowaną funkcję powiadomień Push, co uwalnia użytkowników od konieczności stałego monitorowania systemu. Wersja 3.1 ma również funkcję natychmiastowego odtwarzania zarejestrowanych incydentów, a także została wyposażona w możliwość streamowania materiału wideo w niskiej rozdzielczości, dzięki czemu użytkownicy mogą obejrzeć nagrania w postaci zoptymalizowanej dla łącza, jakim w danej chwili dysponują” – powiedział Andrew Yu, product manager QNAP Security.

Dzięki Vmobile 3.1 użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia Push gdy system monitoringu wykryje ruch lub nastąpi określone zdarzenie alarmowe – można też wtedy od razu przełączyć się na obraz na żywo z systemu lub przejrzeć zarejestrowane incydenty. Aplikacja uwzględnia również sytuację, w której użytkownik nie będzie miał dostępu do szybkiego łącza – dzięki funkcji strumieniowego przesyłania wideo w niskiej rozdzielczości Vmobile 3.1 jest w stanie zaprezentować nagranie użytkownikowi w każdych warunkach.

W nowej wersji udoskonalono też interfejs użytkownika – tak, by dodawanie nowych serwerów i profili kamer sieciowych było wygodniejsze. Vmobile 3.1 obsługuje wyświetlanie obrazu w trybie pełnoekranowym (zarówno obraz na żywo, jak i odtwarzanie wcześniejszych nagrań), w którym ukrywany jest pasek narzędzi co pozwala na wygodne oglądanie pełnego obrazu. Aplikacja obsługuje również nagrania w rozdzielczości 4K (w przypadku urządzeń smart wyposażonych w ekran o takiej rozdzielczości).

Vmobile 3.1 to profesjonalna aplikacja mobilna do monitoringu, wyposażona w funkcję wyświetlania obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, obsługę PTZ, natychmiastowe powiadamianie o incydentach, wyszukiwanie wideo (według daty/czasu), odtwarzanie wideo w niskiej rozdzielczości, podwójne nagrywanie wideo oraz udostępnianie nagrań.

Dostępność:

Aplikacja Vmobile 3.1 jest już dostępna dla systemów iOS (z App Store) oraz Android (z Google Play). Vmobile 3.1 współpracuje z urządzeniami QNAP NAS z programem Surveillance Station 5.1 lub VioStor NVR z QVR 5.1. Więcej informacji znaleźć można na dostępnej w języku polskim stronie www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *