Tajpej, Tajwan, 17 Listopad 2015 –Firma QNAP® Systems udostępniła dziś nową aplikację mobilną Qphoto dla systemu iOS®. Dzięki niej użytkownicy mogą wygodnie przeglądać, przesyłać, pobierać i udostępniać zdjęcia przechowywane na dyskach urządzenia QNAP NAS z poziomu iPhone’ów oraz iPadów.

Qphoto oferuje wiele różnych narzędzi do zarządzania kolekcją zdjęć – użytkownicy mogą szybko wyszukiwać fotografie z uwzględnieniem dat lub tagów, przeglądać zdjęcia i nagrania wideo na osi czasu, w postaci miniatur, list lub folderów, błyskawicznie przesyłać i pobierać zdjęcia z QNAP NAS, a także wygodnie udostępniać je za pośrednictwem poczty e-mail lub serwisów społecznościowych.

Nowa aplikacja Qphoto dla iOS oferuje również użytkownikom interfejs w unikalny sposób dopasowany zarówno do pionowego, jak i poziomego trybu wyświetlania w iPadzie. „iPada używa się wygodnie w trybie pionowym, ale jednocześnie można łatwo przeglądać zdjęcia w trybie poziomym. Dopasowany do potrzeb użytkownika interfejs Qphoto zapewnia optymalne przeglądanie kolekcji zdjęć, niezależnie od tego, w jakim trybie użytkownik korzysta z iPada” – mówi Cherry Chen, product manager firmy QNAP.

W Qphoto dla iOS dodano również wsparcie dla usługi zdalnego dostępu CloudLink, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy sposób przeglądać zdjęcia i nagrania wideo zapisane na QNAP NAS nawet jeśli znajdują się poza domem lub miejscem pracy. „Użytkownicy iOS zgłaszali się do nas z prośbami o wyposażenie naszych aplikacji w obsługę CloudLink – bardzo się cieszymy, że moglibyśmy spełnić ich oczekiwania w nowej aplikacji Qphoto” – dodaje Chen.

Qphoto obsługuje urządzenia z systemem iOS w wersji 7 (oraz nowszych). Aby w pełni wykorzystać możliwości nowej aplikacji, użytkownik powinien zaktualizować oprogramowanie QNAP NAS do QTS 4.2 (lub nowszej wersji) oraz zainstalować aplikację Photo Station (5.0 lub nowsza), dostępną w QTS App Center.

Dostępność

Qphoto pobrać można z serwisu App Store (dostępnego dla urządzeń z systemem iOS). Więcej informacji o Qphoto oraz innych produktach QNAP znaleźć można na dostępnej również w języku polskim stronie www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *