Tajpej, Tajwan, sierpnia 3, 2020 – QNAP® Systems, Inc., lider innowacji w dziedzinie technologii komputerowych, sieciowych i pamięci masowych, wprowadził dzisiaj na rynek pierwszą linię serwerów NAS QuTS hero w obudowie tower: TS-hx86. Seria TS-hx86 dostępna jest w wersji 6-wnękowej, TS-h686, i 8-wnękowej, TS-h886, stanowi solidny, ale przystępny cenowo serwer NAS dla wymagających przedsiębiorców. Do cech urządzenia należą procesory Intel® Xeon® D-1600, połączenie 2,5 GbE, gniazda SSD M.2 NVMe Gen 3 x4, możliwość rozszerzenia PCIe, obsługa maksymalnie 128 GB pamięci serwerowej DDR4 ECC, a także niezawodny system operacyjny QuTS hero oparty na ZFS, który pełni najważniejsze dla przedsiębiorstwa funkcje, takie jak integralność danych, deduplikacja i kompresja danych in-line, migawki czy SnapSync w czasie rzeczywistym.

– Nasze serwery NAS typu rack QuTS hero spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Obecnie wprowadzamy do sprzedaży modele biurkowe dla organizacji, które nie mają wystarczająco miejsca na własną serwerownię – powiedział David Tsao, kierownik produktu w QNAP. – TS-hx86 jest dla takich organizacji idealny, ponieważ łączy udostępnianie plików do pracy zespołowej z zaletami systemu ZFS, czym odpowiada na wyzwania związane z przechowywaniem zbiorów Big Data i zapewnia niezwykłą wydajność odczytu i zapisu oraz sprawną pracę między zespołami.

TS-hx86 wyposażony jest w kieszenie na dyski SSD 2,5 cala i dwa gniazda SSD M.2 NVMe Gen 3 x4, co umożliwia buforowanie w oparciu o dyski SSD w celu zwiększenia operacji wejścia i wyjścia i zmniejszenia opóźnienia. Jest to bardzo korzystne zwłaszcza do zastosowań związanych z bazami danych i wirtualizacją. Cztery wejścia 2,5 GbE RJ45 wspierają trunking portów i przełączanie awaryjne, a także współdziałają z zarządzalnymi i niezarządzalnymi przełącznikami 10 GbE / 2,5 GbE, co pomaga organizacjom we wprowadzaniu bezpiecznych, szybkich i skalowanych sieci bez nadmiernego obciążania budżetu. Podwójne gniazda PCIe służą rozszerzaniu głównych funkcji serwera, np. dodawaniu kart sieciowych 5 GbE / 10 GbE / 25 GbE / 40 GbEkart QM2 w celu dodania dysków SSD M.2 lub połączenia 10 GbE (10GBASE-T), kart rozszerzających QXP w celu przyłączenia jednostek rozszerzających multi-SATA 6 Gb/s QNAP czy podstawowych kart graficznych w celu dodania portu HDMI, usprawnienia transkodowania i przesyłania strumieniowego wideo oraz udostępniania mocy procesora graficznego maszynom wirtualnym.

Linia TS-hx86 zapewnia integralność danych i samonaprawę oraz wspiera wiele konfiguracji RAID typu triple parity i triple mirror w celu zwiększenia ochrony danych. Sprawna deduplikacja, kompresja i kompaktowanie danych in-line znacznie zmniejszają łączną ilość zużytej przestrzeni, co jest przydatne zwłaszcza do zwiększenia wydajności pamięci SSD przy generowaniu danych o dużym stopniu powtarzalności lub wielu drobnych plików a jednocześnie zwiększa wydajność losowego zapisu i przedłuża żywotność dysku SSD. QuTS hero wspiera niemalże nielimitowane migawki i wersjonowanie danych w celu zwiększenia ochrony danych. Blokowy SnapSync w czasie rzeczywistym zapewnia, że zarówno na głównym, jak i na drugim serwerze znajdują się identyczne dane, co w najwyższym możliwym stopniu pomaga w utrzymaniu ciągłości operacji.

W QuTS hero dostępne jest także App Center, z którego można zainstalować różne aplikacje zwiększające potencjał serwera. Za pomocą dostępnych aplikacji można hostować maszyny wirtualne i kontenery, upraszczać tworzenie kopii zapasowych lokalnych, zdalnych i w chmurze, wprowadzić system kopii zapasowych Google™ G Suite i Microsoft 365®, skonfigurować bramę do komunikacji z systemem pamięci masowej w chmurze w celu zastosowania hybrydowych rozwiązań w chmurze, uproszczenia synchronizacji między urządzeniami i między zespołami i nie tylko.

Specyfikacja techniczna

  • TS-h686: 4 wnęki na dyski 3,5 cala i 2 na dyski SSD 2,5 cala; 2-rdzeniowy i 4-wątkowy procesor Intel® Xeon® D-1602 2,5 GHz (do 3,2 GHz przy Turbo Boost), 8 GB pamięci DDR4 ECC (2 x 4 GB)
  • TS-h886: 6 wnęk na dyski 3,5 cala i 2 na dyski SSD 2,5 cala; 4-rdzeniowy i 8-wątkowy procesor Intel® Xeon® D-1622 2,6 GHz (do 3,2 GHz przy Turbo Boost), 16 GB pamięci DDR4 ECC (2 x 8 GB)

model typu tower; wnęki na dyski SATA 2,5 lub 3,5 cala 6 Gbps wymienialne w trakcie pracy, 2 gniazda M.2 NVMe Gen 3 x4 SSD, 4 wejścia 2,5 GbE RJ45, 2 gniazda PCIe Gen 3 x8; 3 wejścia USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps)

Więcej szczegółów na temat QuTS hero dostępnych jest pod adresem https://www.qnap.com/quts-hero/. Więcej informacji i cała linia serwerów NAS QNAP znajduje się na stronie www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *