Tajpej, Tajwan, 28 maja 2015 – Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała dziś pionowy, 4-kieszeniowy model NAS TS-453mini, wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel® Celeron®. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o małych (dosłownie i w przenośni) biurach. Elegancka, błyszcząca obudowa, system szybkiego instalowania dysków, możliwość wygodnego zwiększenia pojemności pamięci RAM a także cichy i wydajny system wentylacji – to największe atuty nowego modelu.

QNAP TS-453mini

Ergonomiczny kształt obudowy, cicha praca, elegancki wygląd i możliwość regulowania jasności diod sprawiają, że nowy NAS jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają w swoim biurze lub pokoju pracy mało miejsca i poszukują urządzenia do pracy lub nauki, które nie zawadza w pomieszczeniu. Jednocześnie TS-453mini jest nowoczesnym rozwiązaniem NAS, wyposażonym w kompletny zestaw nowatorskich funkcji oraz aplikacji przydatnych w codziennym przechowywaniu, backupie, udostępnianiu i synchronizowaniu plików, a także w zastosowaniach multimedialnych.

„Pionowa konstrukcja oszczędzająca przestrzeń oraz zoptymalizowana architektura, ułatwiająca konfigurację NAS dzięki możliwości instalacji przez HDMI, to kolejne starania jakie podejmujemy, aby zapewnić użytkownikom naszych urządzeń coraz bardziej komfortowe warunki do pracy” – powiedział Jason Hsu, menedżer produktu w QNAP. W architekturze sprzętowej modelu TS-453mini zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań m.in.: cichy i kompaktowy wewnętrzny wywiew, który wydajniej odprowadza ciepło i ogranicza zbieranie się kurzu, beznarzędziowy system montażu hot-swap umożliwiający łatwe zdejmowanie magnetycznej pokrywy górnej w celu dodania/wymiany 3,5-calowych dysków twardych oraz łatwo dostępną pokrywę dolną, dzięki czemu można szybko i wygodnie wymienić pamięci RAM. Korzystając z możliwości instalacji NAS przez HDMI użytkownicy mogą wykonać ten proces bez połączenia z Internetem, z pominięciem skomplikowanych procedur i bez znajomości zagadnień sieciowych.

 

W TS-453mini zastosowano również estetycznie zaprojektowaną kontrolkę LED w górnej części obudowy powiadamiającą o trybie uśpienia systemu – co ważne, możliwa jest regulacja jasności wszystkich wskaźników systemu. Można też zaprogramować system, aby automatycznie przyciemniał diody LED o określonych porach (w zależności od preferencji właściciela).

Dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel® Celeron® 2,0 GHz, 2/8 GB, energooszczędnej pamięci DDR3L RAM (z możliwością rozbudowy do 8 GB) oraz 2 portom Gigabit LAN, model TS-453mini jest wydajnym rozwiązaniem NAS zapewniającym prędkość przesyłu danych na poziomie do 222 MB/s. Całkowitą pojemność systemu można elastycznie rozbudować do 96 TB przez podłączenie 8-kieszeniowej obudowy rozszerzającej UX-800P.

Dzięki technologii QvPC, użytkownicy mogą używać modelu TS-453mini jako komputera osobistego. Po podłączeniu klawiatury, myszy i wyświetlacza HDMI uzyskujemy bezpośredni dostęp do przechowywanych danych, możliwość uruchamiania wielu aplikacji na maszynach wirtualnych bazujących na systemach Windows/Linux/UNIX/Android, przeglądania Internetu, oglądania wideo w rozdzielczości 1080p z audio do 7.1 kanałów w odtwarzaczu Kodi, a także korzystania z monitoringu w czasie rzeczywistym za pomocą systemu Surveillance Station itd. Transkodowanie w czasie rzeczywistym w trybie offline pozwala płynnie odtwarzać materiały wideo na różnych urządzeniach, również przez sieci o ograniczonej prędkości przesyłu.

Aplikacja Signage Station oferuje jeszcze więcej praktycznych aplikacji biurowych, m.in. do tworzenia atrakcyjnych, animowanych materiałów marketingowych i biznesowych, jak również punktualnego aktualizowania treści. Model TS-453mini oferuje również kompleksowe wsparcie dla popularnych aplikacji biurowych. Urządzenie obsługuje rozwiązania wirtualizacji VMware®, Microsoft® i Citrix®, co pozwala uprościć zarządzanie wirtualną przestrzenią na dane i  udostępniać pliki między różnymi platformami dla użytkowników systemów Windows, Mac® oraz Linux/UNIX. Obsługa usług katalogowych Windows AD i LDAP oraz Windows ACL poprawia wydajność ustawiania uprawnień. Model TS-453mini może też spełniać funkcję kontrolera domeny dla Windows, oferuje elastyczne rozwiązania backupu dla użytkowników systemów Windows i Mac oraz rozwiązania z zakresu przywrócenia systemu łącznie z RTRR, rsync i backupem w chmurze.

Specyfikacja – najważniejsze parametry

TS-453mini: konstrukcja pionowa, 4 kieszenie; czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® 2,0 GHz (z podwyższaniem częstotliwości do 2,41 GHz), 8GB/2GB pamięci DDR3L RAM (maks. 8 GB); dyski twarde/SSD 3,5”/2,5”, wymiana dysków twardych bez wyłączania zasilania (hot-swappable); porty: 3x USB 3.0, 2x USB 2.0 i 2x Gigabit LAN; 1x wyjście HDMI v1.4a; sensor IR

Dostępność

Nowy model TS-453mini Turbo NAS jest już dostępny. Aby uzyskać więcej informacji o nowych produktach oraz zapoznać się z całą linią QNAP Turbo NAS, łącznie z informacjami na temat punktów sprzedaży, należy wejść na stronę www.qnap.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *