Miło nam poinformować, że serwer NAS QNAP TS-451 zdobył prestiżową nagrodę „Produkt Roku 2014 IT Professional” w kategorii serwer NAS, która jest przyznawana przez czytelników miesięcznika IT Professional.

QNAP TS-451

 

TS-451 to niewielki czterodyskowy serwer plików w obudowie typu desktop, zaprojektowany pod kątem potrzeb firm z segmentu SOHO (Small Office Home Office). Kupując dodatkową półkę dyskową UX-800P, w systemie można zamontować do 12 dysków twardych. Całość pracuje pod kontrolą autorskiego, stabilnego systemu QTS bazującego na Linuksie, który można rozbudować, wykorzystując ponad sto aplikacji dostępnych w formie pakietów instalacyjnych.

TS-451

Model TS-451 wyposażono w 2 porty 1GbE, 4 porty USB (2 × USB 3.0) oraz wyjście HDMI. Nagrodzony NAS idealnie sprawdza się jako serwer backupu. Do portów USB można podpiąć drukarkę, dysk zewnętrzny czy port komunikacyjny UPS-a. Dzięki standardowi HDMI 1.4a NAS pozwala na transmisję obrazu wraz z dźwiękiem w standardzie 7.1. Aplikacja na urządzenia mobilne zastępuje pilota zdalnego sterowania. Dodatkowo QNAP TS-451 może pełnić rolę stacji monitoringu wizyjnego. Na uwagę zasługuje też funkcjonalność wbudowanego wirtualizatora (możliwość uruchomienia jednej maszyny wirtualnej w ramach systemu). To, co wyróżnia QNAP-a na tle konkurencji, to relatywnie wysoka wydajność połączona z przystępną ceną. Producent deklaruje wydajność systemu dyskowego zarówno dla odczytu, jak i zapisu na poziomie powyżej 200 MB/s (dyski 1TB w RAID5).

Więcej na stronie IT Professional

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *