Tajpej, Tajwan, września 22, 2022- QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych i pamięci masowej, wprowadził dziś na rynek dwa modele serwerów NAS 2-kieszeniowy TS-253E i 4-kieszeniowy TS-453E. Seria TS-x53E jest wyposażona w czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J6412 (w trybie zwiększania do 2,6 GHz), który będzie dostępny i obsługiwany przez firmę QNAP przez dłuższy czas (do 2029 r.). Seria TS-x53E jest idealna dla dostawców usług, integratorów systemów i innych firm związanych z IT, które wymagają dopasowania modeli NAS do długoterminowych projektów.

„Z biegiem lat firma QNAP otrzymała wiele próśb od firm, które wymagają NAS z długoterminową dostępnością” — powiedział Andy Chuang, Product Manager QNAP, dodając „seria TS-x53E będzie dostępna i obsługiwana przez QNAP przez dłuższy czas. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które wymagają zapewnienia długoterminowej dostępności”.

Seria TS-x53E jest wyposażona w 8 GB pamięci RAM, dwa porty 2,5GbE, dwa gniazda M.2 2280 PCIe i dwa wyjścia HDMI, które umożliwia monitorowania obrazu z kamer monitoringu lub bezpośredniego odtwarzania multimediów. Ustawiając trunking portów z dwoma portami 2.5GbE, firmy mogą wykorzystać przepustowość do 5 Gb/s w celu uzyskania lepszej wydajności i obsługi wielu użytkowników. Użytkownicy mogą również zainstalować dyski SSD NVMe w gniazdach M.2 PCIe i aktywować pamięć podręczną SSD w celu zwiększenia ogólnej wydajności NAS. Użytkownicy mogą też skonfigurować Qtier™, technologię automatycznego poziomowania QNAP, która pomaga stale optymalizować wydajność pamięci masowej.

Nowa seria TS-x53E jest dostarczana z najnowszą wersją systemu operacyjnego QTS, który oferuje bogate aplikacje biznesowe NAS, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo danych NAS: Migawki idealne do ochrony NAS przed oprogramowaniem ransomware; myQNAPcloud umożliwia użytkownikom bezpieczne łączenie się z NAS przez Internet; Hybrid Backup Sync umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych plików NAS w chmurze lub na zdalnym/lokalnym serwerze NAS w celu realizacji strategii tworzenia kopii zapasowych 3-2-1 ; QVR Elite pozwala użytkownikom zbudować system nadzoru z kamer IP.

Specyfikacja

  • TS-253E-8G: 2 wnęki na dyski, 8 GB RAM na płycie (bez możliwości rozbudowy)
  • TS-453E-8G: 4 wnęki na dyski, 8 GB RAM na płycie (bez możliwości rozbudowy)

Model w obudowie Tower; Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J6412 (w trybie burst do 2,6 GHz); 3,5-calowy/2,5-calowy dysk twardy/SSD SATA 6 Gb/s z możliwością wymiany podczas pracy; 2 gniazda M.2 2280 PCIe Gen 3 x2, 2 porty RJ45 2,5 GbE; 2 wyjścia HDMI 1.4b; 2 porty USB 3.2 Gen 2 Type-A, 2 porty USB 2.0;