TS-269LFirma QNAP słynie z wysokiej jakości, profesjonalnych, wielozadaniowych dysków sieciowych, czyli urządzeń do przechowywania i udostępniania danych. Przeznaczone one są zarówno dla firm jak i użytkowników indywidualnych. W poniższym artykule przedstawię wam dysk sieciowy QNAP TS-239 PRO cechujący się konstrukcją zbudowaną na 1.6GHz procesorze Intel Atom oraz wyposażonej w 1GB pamięci RAM. Zapraszam do lektury.

QNAP TS-239 Pro jest najlepszym rozwiązaniem do gromadzenia i udostępniania danych w sieci lokalnej oraz w internecie dla małych / średnich firm oraz użytkowników indywidualnych, w tym także poprzez protokół iSCSI. Urządzenie wspiera Microsoft Active Directory i linuxowy system plików NFS. Dodatkowo zapewnia szyfrowanie danych kluczem AES 256bit.
Idealne rozwiązanie dla firm (jako kompletny system backupu i serwer plików i baz danych MySQL) oraz uzytkowników indywidualnych (serwer www, ftp, multimedia, pobieranie plików). Na serwerze tym można bez problemu uruchomić aplikacje webowe. Najnowszy firmware pozwala na uruchomienie serwera poczty internetowej XDove.

Serwer plików Qnap TS-239 Pro to bardzo wydajne i funkcjonalne urządzenie dla wymagających. Pozwala nam ono dokonywać wielu zaawansowanych operacji i stworzyć doskonale działającą sieć. Z uwagi na wysoką cenę jego zalecanym przeznaczeniem są małe firmy, w których będzie on mógł pełnić funkcje serwera plików i bezpiecznego miejsca na ważne dane.

Plusy:
– duża wydajność serwera
– obsługa dwóch dysków i macierzy dyskowych
– ciche działanie
– mnogość funkcji
– polskojęzyczne oprogramowanie
– świetna pomoc
– wyjątkowe bezpieczeństwo

Minusy:
– wysoka cena
– brak dysku w zestawie

Pełna recenzja dostępna na stronie www.benchmark.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *