Tajpej, Tajwan, 13 września 2012 – QNAP ® Systems, Inc. ogłosiła, że w najnowszej wersji firmware zintegrowane zostało rozwiązanie magazynowania danych w chmurze w oparciu o rozwiązania Symform®. Dzięki tej integracji otrzymujemy do dyspozycji praktycznie nielimitowaną pojemność dyskową. Dodano również obsługę Google® Drive. Lepsza integracja usług przechowywania danych w chmurze ma na celu zapewnienie użytkownikom QNAP Turbo NAS bardziej elastyczne opcje dla dodatkowej kopii zapasowej najważniejszych danych.


Uruchomienie usługi Symform ®. zapewnia użytkownikowi QNAP Turbo NAS do 10GB wolnego miejsca, które można dowolnie zwiększać za dodatkową opłatą. Użytkownik może też udostępniać część swojego lokalnego woluminu dla usług Symform ® i dzięki temu zyskać kolejne gigabajty do swojej dyspozycji w chmurze. Dzięki temu zyskujemy praktycznie nielimitowaną pojemność dla sowich danych które możemy bezpiecznie przechować w chmurze. Użytkownicy mogą synchronizować swoje dane pomiędzy lokalnym QNAP, a chmurą Symform ® w łatwy, intuicyjny sposób, zyskując dodatkową kopię zapasową najważniejszych danych.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że tysiące użytkowników QNAP w ponad 50 krajach na świecie ma możliwość utworzenia kopii zapasowej swoich najważniejszych danych w naszej chmurze. Doceniamy firmę QNAP za innowacyjne i wyjątkowe na rynku podejście do kompleksowej ochrony danych”, powiedział Matthew J Schiltz, prezes Symform . „Przez nasze strategiczne partnerstwo, stworzyliśmy rewolucyjny model dla tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze dla użytkowników serwerów plików QNAP.”

Nowa usługa Google Drive to łatwe, intuicyjne rozwiązanie do synchronizacji danych pomiędzy Turbo NAS i Google Drive. Użytkownicy mogą określić, który z lokalnych folderów na QNAP ma synchronizować się z Google Drive z użyciem harmonogramu lub też na żądanie. Dzięki temu nowe lub zmodyfikowane pliki przechowywane są zarówno na QNAPie, jak i również w Google Drive.

Oprócz Symform i Google Drive, QNAP Turbo NAS wspiera innych renomowanych dostawców przechowywania danych w chmurze, w tym Amazon ® S3 i ElephantDrive ® .
„Jako że usługi przechowywania danych w chmurze są w obecnych czasach coraz bardziej popularne, QNAP zapewnia wsparcie dla najchętniej używanych dostawców usług „Cloud Storage”. Dzięki temu QNAP realizuje potrzeby użytkowników pragnących rozwiązań dodatkowej kopii zapasowej plików w chmurze” powiedział Jason Hsu, menedżer produktu z QNAP. „Nasi użytkownicy zyskują większą elastyczność przy tworzeniu kopii zapasowych przechowywanych na serwerach NAS marki QNAP danych”, dodał Hsu.

Dostępność: Symform jest dostępny dla wszystkich modeli QNAP Turbo NAS z Firmware Version 3.5.2 i wyżej. Google Drive jest dostępny dla QNAP Turbo NAS z zainstalowanych wersji firmware 3.7.0 i wyżej. Aby zainstalować Google Drive, należy odwiedzić centrum pobierania QPKG 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *