Tajpej, Tajwan, stycznia 25, 2021 – QNAP® Systems, Inc (QNAP), wiodący innowator segmentów computing, networking oraz storage, oficjalnie udostępnił dziś nowe rozwiązanie do monitoringu wizyjnego oferowane w modelu subskrypcyjnym – QVR Elite. Działająca w systemach QuTS hero oraz QTS NAS usługa zapewnia użytkownikom łatwe do dopasowania do swoich potrzeb rozwiązanie do monitoringi wizyjnego, idealne dla firm, którym zależy na utrzymaniu współczynnika TCO (total cost of ownership) na możliwie niskim poziomie. Nagrania rejestrowane przez QVR Elite mogą być przetwarzane przez działające na urządzeniach QNAP aplikacje analityczne bazujące na AI (np. systemy rozpoznawania twarzy czy liczenia klientów w przestrzeniach komercyjnych), co sprawia, że aplikacja może zostać wykorzystana również do budowania nowych usług i potencjału biznesowego.

“QVR Elite zbudowana została na fundamentach nowoczesnego rozwiązania QNAP QVR Pro – to nowoczesna usługa działająca w modelu subskrypcyjnym i zapewniająca użytkownikom możliwość dopasowania jej do swoich potrzeb i atrakcyjne warunki kosztowe. W połączeniu z innymi aplikacjami do nadzoru wizyjnego – np. bazujących na sztucznej inteligencji systemach rozpoznawania twarzy – QVR Elite może posłużyć nie tylko do zapewniania bezpieczeństwa, ale również np. do kontrolowania dostępu do pomieszczeń czy planowania działań i usług zwiększających potencjał biznesowy firny” – wyjaśnia Alan Kuo, Product Manager QNAP.

Elastyczna subskrypcja i niskie koszty wdrożenia
QVR Elite domyślnie oferuje dwa kanały nagrywania – ta liczba może być rozszerzona, gdy użytkownik wybierze jeden z dostępnych planów subskrypcji, np. miesięczny, roczny czy 3-letni. Firmy każdego rozmiaru mogą łatwo zbudować swój system monitoringu, wydając na to od 1,99 USD miesięcznie (a następnie łatwo go rozbudowywać, dopasowując do swoich potrzeb). Więcej informacji znaleźć można w QNAP Software Store.

Monitoruj i zarządzaj materiałami na żywo i zapisanymi z innych platform
QVR Pro Client może zostać zainstalowany na urządzeniach Windows®, Mac®, Android oraz iOS devices – aplikacja pozwala użytkownikowi elastycznie przełączać się pomiędzy obrazem na żywo z kamer oraz nagraniami zarejestrowanymi wcześniej, z poziomu pojedynczego interfejsu. Użytkownik może łatwo sterować wszystkimi funkcjami z poziomu jednego ekranu, w tym m.in. przywracaniem obrazu z kamer typy fish-eye, czy eksportowaniem/udostępnianiem wideo.

Odkryj ukryty potencjał biznesowy dzięki integracji z aplikacjami AI
Począwszy od wersji 1.1, QVR Elite będzie w stanie wykorzystać wiele aplikacji QNAP bazujących na sztucznej inteligencji – co pozwoli użytkownikowi w pełni wykorzystać ukryty potencjał rejestrowanych treści. Możliwe będzie np. wykorzystanie QVR Human do stworzenia systemu liczenia klientów (którego można użyć do usprawnienia funkcjonowania obiektów handlowych) czy użycie QVR Face do rozpoznawania twarzy, co z kolei przyda się do tworzenia systemu kontroli dostępu do pomieszczeń, automatycznego odblokowania drzwi itp.

Łatwy w użyciu i zarządzaniu system ustawień uprawnień
QVR Elite może używać tych samych ustawień uprawnień, co NAS-host, w tym m.in. uprawnień użytkowników/grup użytkowników. Profile użytkowników monitoring w QVR Elite pozwalają na zapewnienie odpowiednio skonfigurowanego dla różnych osób dostępu do widoku nagrań, kanałów czy e-mapy. Użytkownicy, którzy otrzymują dostęp do tych zasobów nie będą jednak w stanie uzyskać dostępu do innych danych na NAS-ie.

Łatwa rozbudowa przestrzeni dyskowej
QVR Elite działa na QNAP NAS i może używać system plików urządzenia do przechowywania danych. Gdyby okazało się, że potrzebna jest dodatkowa przestrzeń dyskowa, możliwie jest podłączenie obudów rozszerzających QNAP i udostępnienie ich QVR Elite.

Dostępność

QVR Elite można pobrać z QTS/QuTS hero App Center.
QVR Pro Client dostępny jest na komputery (z Windows and Mac) tutaj oraz w Google Play i App Center dla urządzeń z Android oraz iOS.

Gdzie wykupić subskrypcję?

Więcej informacji o subskrypcjach znaleźć można w QNAP Software Store.

Minimalne wymagania systemowe

 • QNAP NAS z systemem QTS 4.5.1 lub QuTS hero h4.5.1.
 • QNAP NAS z min. 1GB RAM.
  ⚬   Co najmniej 2GB RAM jest rekomendowane do sprawnego funkcjonowania aplikacji.
  ⚬   Do korzystania z wyjścia HDMI rekomendowany jest NAS z min. 4GB RAM.
 • Niezbędna jest aplikacja Container Station.
  ⚬   W przypadku instalacji online, Container Station zostanie automatycznie zainstalowana.
  ⚬   W przypadku instalacji offline, Container Station musi zostać zainstalowana wcześniej.