Taipei, Taiwan, maja 7, 2020 – QNAP® Systems, Inc. poinformował o dodaniu wsparcia dla Zabbix, oprogramowania do monitorowania sieci klasy korporacyjnej. Dzięki Zabbix integrator systemów IT może łatwo wykorzystać QNAP NAS jako platformę do scentralizowanego monitorowania i zarządzania urządzeniami sieciowymi w czasie rzeczywistym. Administratorzy mogą uruchomić Zabbix na kilku serwerach NAS w celu uzyskania architektury rozproszonej, co jest szczególnie korzystne w dużych sieciach. Dostępna jest też funkcja High Availability zwiększająca wydajność i bezpieczeństwo zarządzania siecią.

Dzięki obsłudze protokołu SNMP i graficznemu interfejsowi użytkownika Zabbix pozwala użytkownikom za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego i raportów analitycznych monitorować usługi sieciowe oraz wykorzystanie procesora, sieci, pamięci i pojemności wszystkich podłączonych serwerów / urządzeń zgodnych z SNMP. Jeśli wystąpi zdefiniowane zdarzenie (na przykład serwer sieciowy jest wyłączony), administratorzy są natychmiast powiadamiani za pośrednictwem wiadomości e-mail i SMS, o zdarzeniu co zapewnia kontrolę sieci w czasie rzeczywistym i ułatwia szybkie rozwiązywanie zaistniałych problemów.

“W tradycyjnej sieci korporacyjnej korzystanie z wielu przełączników, routerów, zapór sieciowych i serwerów różnych marek prowadzi do problemów z zarządzaniem i konserwacją,” powiedział Frank Liao, Product Manager of QNAP. “Zabbix uruchomiony na serwerze QNAP NAS może monitorować wszystkie urządzenia sieciowe, zapewniając ekonomiczne rozwiązanie do scentralizowanego zarządzania siecią.”

QNAP NAS i przełączniki QGD umożliwiają instalowanie Zabbix bezpośrednio z poziomu Virtualization Station VM Marketplace. Wdrożenie Zabbix na wielu serwerach NAS zapewnia nie tylko wysoką wydajność w średnich / dużych sieciach, ale także oferuje wysoką dostępność, która gwarantuje nieprzerwane monitorowanie sieci, jeśli jeden z serwerów Zabbix zostanie odłączony. Zabbix będzie również dostępny dla serwerów QuCPE i innych aplikacji QNAP w chmurze, zapewniając bardziej elastyczne i kompleksowe rozwiązanie do scentralizowanego zarządzania siecią.