Szczecin, 2 Października 2014 – QNAP Systems, Inc. w dniu dzisiejszym zaprezentował nową serię serwerów NAS dedykowaną do domu i małego biura. Nowa seria TS-x31 została wyposażona w procesor 1.2 GHz ARM Cortex-A9, dzięki czemu nowe modele są wydajne, a jednocześnie są dostępne w atrakcyjnej cenie, w której otrzymujemy rozwiązanie do archiwizacji danych, udostępniania danych, funkcję prywatnej chmury i wiele funkcji multimedialnych.

Nowa seria TS-x31 serwerów NAS firmy QNAP
Nowa seria TS-x31 serwerów NAS firmy QNAP

W skład nowej serii wchodzą trzy modele w obudowie desktop, odpowiednio 1, 2 i 4 dyskowe. Dyski sieciowe z serii TS-x31 są proste w zarządzaniu, idealnie nadają się do scentralizowanego przechowywania kopi zapasowych oraz jako domowe centrum multimediów.

“Ze względu na brak zaufania do bezpieczeństwa chmur publicznych, sieciowe pamięci masowe z serii TS-x31 idealnie się nadają to stworzenia własnej, bezpiecznej, o dużej pojemności prywatnej chmury dzięki, której możemy korzystać z naszych danych z każdego miejsca na ziemi,” powiedział Jason Hsu, produkt manager w firmie QNAP.

Dzięki Notes Station, serwery NAS z serii TS-x31 umożliwiają tworzenie cyfrowych notatek, zapisywanie ich w prywatnej chmurze oraz współdzielenie ich z przyjaciółmi i kolegami, bez ponoszenia dodatkowych miesięcznych opłat abonamentowych. Dodatkowo użytkownicy mają pewność, że ich ważne dane są pod ich kontrolą i nie są przechowywane na serwerach firm trzecich. Oprogramowanie firmy QNAP umożliwia edycję istniejących notatek przy pomocy intuicyjnego edytora bazującego na przeglądarce internetowej, dodatkowo mamy możliwość wykonywania zrzutów ekranu przy pomocy dodatku do Google Chrome lub aplikacji Qsanp, możemy tworzyć listę zadań i synchronizować ją z kalendarzem Google. Użytkownicy mają możliwość wzbogacić swoje notatki o pliki multimedialne, które są przechowywane na serwerach NAS z serii TS-x31, dodatkowo mają możliwość dostępu do swoich notatek z poziomu urządzeń mobilnych dzięki aplikacji Qnotes.

W dyskach sieciowych z serii TS-x31 zainstalowano wydajny i energooszczędny procesor Freescale™ ARM Cortex-A9 dual-core 1.2GHz oraz 512MB pamięci RAM w wersji DDR3, tak wydajne komponenty zapewniają wydajność 110MB/s odczyt i 80MB/s zapis. Modele TS-231 i TS-431 zostały wyposażone w dwa porty LAN, które możemy skonfigurować niezależnie lub w trybie port-trunking, fault tolerance albo link aggregation w celu zwiększenia pasma przepustowości.

Transkodowaniu wideo w jakości HD w trybie offline, umożliwia płynne odtwarzanie wideo przez Internet, nawet przy słabym łączu, a wszystko to dzięki dostosowaniu jakości przesyłanego obrazu do łącza jakim dysponujemy.

“Na serwerach z serii TS-x31 możemy uruchomić transkodowanie zgodnie z harmonogramem np. gdy jesteśmy w pracy lub w nocy gdy śpimy, dzięki czemu możemy obejrzeć film po powrocie do domu lub rano gdy się obudzimy.” dodał Hsu.

Dyski sieciowe z serii TS-x31 idealnie sprawdzają się jako centrum multimediów w domu. Wsparcie dla DLNA i AirPlay sprawia, że możemy przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki i oglądać wideo wysokiej jakości przechowywane na serwerze przez sieć na kompatybilnych odbiornikach tj. telewizory, urządzenia mobilne, konsole do gier czy sieciowe odtwarzacze multimedialne.

Dzięki aplikacją Photo Station, Music Station i Video Station możemy w scentralizowanym miejscy przechowywać naszą kolekcję multimedialnych danych, co znacznie to ułatwia zarządzanie naszymi zbiorami ułatwia synchronizację między różnymi urządzeniami, szczególnie mobilnymi oraz sprawia, że w prosty sposób możemy je udostępniać naszym znajomym czy rodzinie. Dodatkowo aplikacje mobilne typu Qphoto, Qmusic, Qfilei Qmanager, które otrzymujemy razem z serwerem z serii TS-x31 ułatwiają zdalny dostęp do danych i zarządzanie z poziomu urządzeń mobilnych.

Nowe modele serwerów QNAP zostały wyposażone w bardzo szybkie porty USB 3.0 co sprawia, że bardzo szybko możemy wykonać backup danych z lub na zewnętrzne urządzenie USB. Do portu USB możemy też podłączyć awaryjny zasilacz UPS, który zapewni nam ciągłość pracy serwera w razie awarii zasilania oraz umożliwi prawidłowe zamknięcie system w momencie, gdy bateria zasilacz awaryjnego zostanie rozładowana.

Dzięki centrum aplikacji jakie oferuje system QTS, w którym można znaleść ponad 100 dodatkowych darmowych aplikacji w szybki i łatwy sposób możemy zwiększyć funkcjonalność naszego serwera.  W centrum aplikacji możemy odnaleźć zarówno aplikacje firmy QNAP jak i firm trzecich. QNAP udostępnia platform dla programistów, którzy chcą dodać swoją aplikację do centrum aplikacji QTS firmy QNAP.

Specyfikacja TS-x31

  • TS-131: 1-dysk obudowa desktop
  • TS-231: 2-dyski obudowa desktop
  • TS-431: 4-dyski obudowa desktop
  • Procesor Freescale™ ARM Cortex-A9 dual-core 1.2GHz, 512MB DDR3L RAM; 3.5″/2.5″ SATA 6Gb/s, 3Gb/s HDD/SSD, dyski typu host-swap; 3 x USB 3.0; 2 x Gigabit LAN port (TS-231, TS-431).

Dostępność
Nowa seria sieciowych pamięci masowych TS-x31 Turbo NAS firmy QNAP od Października jest dostępna w sprzedaży. Więcej informacji na oficjalnej stronie www.qnap.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *