Taipei, Taiwan, 9 Listopad 2015 – Firma QNAP Systems Inc. zaprezentowała darmową aplikację Qmedia dla platformy Roku, dostępną zarówno w przypadku odtwarzaczy jak i telewizorów. Oprogramowanie to pozwala użytkownikom na łatwe udostępnianie na żywo zdjęć, muzyki czy wideo z serwera QNAP NAS bezpośrednio do naszego domowego centrum rozrywki przy użyciu DLNA. W połączeniu ze wsparciem dla transkodowania wideo oraz akceleracji sprzętowej, pozwala nam to cieszyć się większą przyjemnością płynnego oglądania zawartości kolekcji multimediów.

„Bardzo cieszy nas fakt, że Qmedia została jednym z produktów umożliwiających streaming w Roku Channel Store.” – mówi Dylan Lin, Product Manager w firmie QNAP. „Przy pomocy tej aplikacji nasi użytkownicy maja dodatkową możliwość przeglądania swojej kolekcji bezpośrednio na telewizorze, bez względu na to, czy jest on zgodny z DLNA czy nie.”

Serwery NAS firmy QNAP posiadają wsparcie dla DLNA Media Server, co czyni z nich bardzo potężny dodatek dla domowego centrum rozrywki. Teraz, dzięki aplikacji Qmedia dostępnej bezpośrednio w Roku Channel Store, również użytkownicy tej platformy mogą cieszyć się multimedialnymi przesyłanymi bezpośrednio na TV przez port HDMI. Co więcej, oprogramowanie Qmedia pozwala na pełną integrację biblioteki mediów z naszym domowym centrum rozrywki przy użyciu tego samego, doskonałego interfejsu graficznego oferowanego przez QTS. Dzięki temu korzystanie z multimediów jest bezproblemowe nawet dla mało doświadczonych użytkowników.

Użytkownicy posiadający serwer NAS firmy QNAP ze wsparciem dla transkodowania w czasie rzeczywistym mogą korzystać ze zgromadzonych multimediów bez żadnych ograniczeń, a dodatkowo, dzięki akceleracji sprzętowej, proces transkodowania przebiega szybko i wydajnie. Wszystko to pozwala użytkownikom cieszyć się nieskrępowanym dostępem i płynnym odtwarzaniem zebranych mediów.

Więcej informacji można znaleźć w tutorialu pod tym adresem:https://www.qnap.com/i/pl/tutorial/con_show.php?op=showone&cid=176

Dostępność

Darmowa aplikacja Qmedia jest dostępna w Roku Channel Store. By aktywować ją na urządzeniach Roku, wymagane jest zainstalowanie na serwerze QNAP NAS oprogramowania QTS w wersji co najmniej 4.2. Więcej informacji znajdą Państwo na www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *