Tajpej, Tajwan, listopada 11, 2021 – Firma QNAP® Systems, Inc. zaprezentowała kompaktowy i wszechstronny model NAS TBS-464 NASbook jest przeznaczony dla małych firm i pracowników mobilnych. Korzystający z czterech dysków SSD M.2 NVMe do przechowywania danych, TBS-464 obsługuje technologię HybridMount, dzięki której można montować pamięć masową z chmury i umożliwiać lokalne buforowanie, zapewniając możliwość pracy z plikami online tak szybko, jak z plikami lokalnymi. Wielofunkcyjny i prawie bezgłośny TBS-464 wyposażony jest w dwa wyjścia HDMI 2.0 4K 60Hz umożliwiając podłączenia do projektora, a także zawiera rozwiązanie QNAP KoiMeeter do wideokonferencji i prezentacji bezprzewodowych. Dzięki dwóm portom 2,5GbE serwer TBS-464 może osiągnąć prędkość do 5 Gb/s dzięki trunkingowi portów.

„TBS-464 NASbook to połączenie potężnej wydajności oraz aplikacji biznesowych w małej, przenośnej obudowie. Dzięki intuicyjnej konfiguracji przestrzeni dyskowych w chmurze, TBS-464 zapewnia połączone zalety pamięci masowej, zwiększając możliwości nowoczesnych biur i studiów” — powiedział Joseph Ching, Product Manager w Firmie QNAP, dodając że „Dzięki możliwości lokalnego buforowania chmur opartych na plikach, użytkownicy mogą cieszyć się szybkością dostępu tak, jakby pracowali w środowisku LAN”.

TBS-464 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® N5105/ N5095 (w trybie burst do 2,9 GHz) z szyfrowaniem AES-NI, 8 GB pamięci DDR4 i portami USB 3.2 Gen 1 dla szybszego transfer danych. Model TBS-464 jest wyposażony w system operacyjny QTS 5, zapewniający obsługę nowej generacji i zoptymalizowany interfejs użytkownika. HBS (Hybrid Backup Sync) realizuje wydajne zadania tworzenia kopii zapasowych lokalnie oraz zdalnie jak również w chmurze; Migawki oparte na blokach ułatwiają ochronę i odzyskiwanie danych oraz skutecznie ograniczają zagrożenia ze strony oprogramowania ransomware; HybridMount integrują prywatną i publiczną pamięć masową w chmurze oraz umożliwiają lokalne buforowanie.

TBS-464 obsługuje odtwarzanie multimediów na telewizorze/monitorze za pośrednictwem dwóch wyjść HDMI 2.0 (do 4K przy 60 Hz) i konwertuje filmy 4K na uniwersalne formaty plików, które można płynnie odtwarzać na wielu urządzeniach. Jest również idealny do strumieniowego przesyłania multimediów za pomocą Plex®. TBS-464 może być również używany z aplikacją KoiMeeter, aby zbudować wysokiej jakości system wideokonferencyjny i umożliwić bezprzewodową prezentację.

Rozwiązanie TBS-464 jest elastyczne, a jego pojemność można zwiększyć, dodając obudowy rozszerzające pamięci masowej z serii TL i TR. Firmy i organizacje mogą również natychmiast skorzystać z różnych zastosowań TBS-464. QmailAgent centralizuje wiele kont e-mail; Qmiix integruje rozwiązanie Integration Platform as a Service (iPaaS), które umożliwia łączenie aplikacji i urządzeń z QNAP NAS; Qfiling automatyzuje organizację plików; Qsirch pomaga szybko znaleźć wszystkie potrzebne dokumenty. Funkcjonalność TBS-464 można również rozszerzyć, instalując inne aplikacje z wbudowanego QTS App Center.

Kluczowa specyfikacja

TBS-464-8G: Czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® N5105/N5095 (w trybie burst do 2,9 GHz); 8 GB dwukanałowej pamięci DDR4; 4 gniazda na dyski SSD M.2 2280 NVMe Gen3x2; 2x port RJ45 2.5GbE, 1x port RJ45 1GbE; 2x wyjścia HDMI 2.0 (4K @60Hz); 2x porty USB 3.2 Gen1, 3x porty USB 2.0; Czujnik podczerwieni (pilot na podczerwień sprzedawany osobno)