Tajpej, Tajwan, 22 Marzec 2016 – Firma QNAP Systems, Inc. poinformowała, że najnowsza wersja oprogramowania Qsirch 2.1 została wzbogacona o Qsirch Helper – bardzo przydatne rozszerzenie przeglądarki dla Chrome, pozwalające na jeszcze szybsze wyszukiwanie interesujących nas informacji. Funkcja ta pozwala przeszukiwać zasoby serwera NAS z poziomu Google Chrome oraz na użycie Qsirch w komputerach typu Chromebook.

Qsirch Helper umożliwia modyfikację skali i zakresu przeszukiwanych plików, co znacznie ułatwia odnalezienie szukanych informacji. Dodatkowo, gdy korzystamy z wyszukiwarki Google, Qsirch Helper może równocześnie sprawdzić serwer NAS i zasoby sieci Internet w poszukiwaniu interesującego nas hasła. Znalezione wyniki zostaną nam w bardzo wygodny sposób zaprezentowane na ekranie, z wyraźnym podziałem na te pochodzące z serwera NAS i Google, co umożliwi ich szybką i dokładną analizę.

„Bardzo duża część zasobów, jaką dysponuje nasz dział badań i rozwoju, jest przeznaczana na optymalizację mechanizmów wyszukiwania informacji – stąd taki szybki rozwój aplikacji Qsirch. Qsirch Helper jest najnowszym dodatkiem do tego oprogramowania, który ma jeszcze bardziej uprościć proces przeszukiwania serwera NAS i zwiększyć produktywność użytkowników” – mówi Cherry Chen, Product Manager w firmie QNAP.

Dostępność i kompatybilność

Qsirch 2.1 jest dostępny z poziomu QTS App Center dla wszystkich modeli serwerów NAS zbudowanych na bazie procesorów x86 i posiadających minimum 2 GB pamięci RAM. Model TS-531P wymaga minimum 4 GB RAM by zapewnić optymalne działanie aplikacji. Dodatkowa pamięć RAM jest zalecana w celu osiągnięcia optymalnej wydajności.

Rozszerzenie Qsirch Helper można pobrać tutaj.

Wymagania systemowe:

  • Procesor x86 i co najmniej 2 GB RAM (TS-531P wymaga 4 GB RAM)
  • Oprogramowanie QTS w wersji 4.2.0 (lub nowsza)

Więcej informacji na temat Qsirch znaleźć można pod adresem:https://www.qnap.com/solution/qsirch/pl/.