Taipei, Taiwan, 19 Czerwca, 2014 – QNAP Systems, Inc. w dniu dzisiejszym zaprezentował nowy model IS-400 Pro Turbo NAS – czterodyskowy serwer NAS dedykowany dla przemysłu, obsługujący dyski 2.5” SSD i HDD. Na rynku jest coraz większe zapotrzebowanie na serwery sieciowe, które mogły by pracować w warunkach innych niż biurowe tj. fabryki, magazyny, pojazdy tj. pociągi, autobusy, tramwaje, statki czy nawet samoloty. QNAP IS-400 Pro został tak zaprojektowany, aby spełnić powyższe wymagania. Wytrzymała obudowa została wyposażona w duży radiator, który zastępuje wentylator, czyli część, która w trudnych warunkach najczęściej ulega awarii. Wszystko to sprawia, że IS-400 Pro jest idealnym wyborem dla organizacji poszukujących niezawodnego i wydajnego systemu NAS lub rozwiązania do nadzoru wizyjnego z dużą przepustowością.

Warunki pracy nie biurowe sprawiają, że serwer NAS musi być tak zaprojektowany, aby bez problem radzić sobie w dużym zakresie temperatur oraz różnych trudnych warunkach środowiskowych. “Pasywne chłodzenie IS-400 Pro i obudowa wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium sprawia, że serwer bez problem pracuje w temperaturach od -25°C do 50°C. W przypadku zainstalowania przemysłowych dysków SSD serwer dodatkowo działa bez problemu w środowisku, w którym może być narażony na duże drgania, ” powiedział Jason Hsu, Product Manager w firmie QNAP.

Solidna obudowa IS-400 Pro jest odporna na rdzę, wibrację oraz wilgoć. Serwer został wyposażony w bardzo wydajny procesor Dual-Core 1.1 GHz Intel® Celeron® Processor oraz 2GB pamięci RAM w wersji DDR3. Tak wydajne komponenty zamontowane w praktycznie niezniszczalnej obudowie sprawiają, że po skonfigurowaniu link agregation serwer potrafi zapisywać dane na dyski z prędkością 214MB/s, natomiast odczyt danych jest na poziomie 221MB/s. Żeby tego było mało IS-400 Pro spełnia normę wojskową MIL-STD-810G-514.6E-1, serwer bez problemu przeszedł testy anty wibracyjne, które nie miały żadnego wpływu na działanie usług uruchomionych na nim.

IS-400 Pro

Na serwerze IS-400 Pro można uruchomić usługę Surveillance Station, która to przekształca serwer w system do monitoring, dzięki czemu możemy uruchomić monitoring wizyjny z kamer IP w miejscach, w których do tej pory było to nie możliwe. IS-400 Pro obsługuje 2600 kamer IP różnych producentów z całego świata tj. AXIS, Sony, Vivotek, Brickcom czy Etrovision.

Administracja IS-400 Pro jest bardzo prosta, a to wszystko dzięki QNAP QTS 4.1 – system operacyjny dostarczana razem z serwerem. QTS umożliwia uruchomić na serwerze wiele aplikacji dedykowanych dla biznesu tj. zarządzanie dyskami, współdzielenie plików, usługi wirtualizacji i wiele więcej – wszystkie aplikacji otrzymujemy z serwerem, nie trzeba później dodatkowo za nie płacić.

QNAP IS-400 Pro otrzymał certyfikację wiodących producentów Systemów do wirtualizacji tj. VMware® vSphere™ 5.1, Citrix® XenServer™ i Microsoft® Hyper-V™. QNAP jest zintegrowany z tymi systemami na bardzo wysokim poziomie, w przypadku VMware wspierane jest VAAI oraz dostarczony jest plug-in QNAP vSphere Client. Natomiast w przypadku Microsoft obsługiwany jest ODX, dodatkowo usługa QNAP SMI-S  sprawia, że IS-400 Pro w środowiskach wirtualnych czuje się jak ryba w wodzie.

QNAP NetBak Replicator to autorska aplikacja firmy QNAP, jej zadaniem jest wykonywanie kopi zapasowej danych w czasie rzeczywistym lub zgodnie z harmonogramem z komputerów z systemem Windows bezpośrednio na serwer QNAP IS-400 Pro. Komputery z systemami Mac OS w celu wykonania kopi zapasowej mogą skorzystać z usługi Apple Time Machine, którą to IS-400 Pro także wspiera. Oprócz tego QNAP wspiera wiele innych znanych na całym świecie aplikacji, które służą do wykonywania profesjonalnych kopi zapasowych tj.  Acronis® True Image czy Symantec® Backup Exec.

QNAP IS-400 Pro oferuje usługę RTRR (Real-Time Remote Replication), która umożliwia replikację danych na drugi serwer NAS lub serwer FTP. Replikacja może być wykonywana w obu kierunków w czasie rzeczywistym lub zgodnie z harmonogramem. Dodatkowo IS-400 Pro umożliwia wykonanie kopi zapasowej danych bezpośrednio do chmury Amazon® S3, Amazon Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Symform®, Dropbox® i Google® Drive.

Dzięki centrum aplikacji użytkownik może w prosty sposób rozbudować funkcjonalność IS-400 Pro. Do pobrania jest 100 darmowych aplikacji, napisanych przez firmę QNAP lub firmy trzecie. Aplikacji tych ciągle przybywa, ponieważ firma QNAP udostępniło kody dla API, dzięki czemu w prosty sposób każdy może zintegrować swoją aplikację z oprogramowanie QTS 4.1, które zarządza serwerami NAS firmy QNAP.

Specyfikacja IS-400 Pro

  • 4-dyskowy 2.5” SSD/HDD NAS
  • Intel® Celeron® 1.1GHz Dual Core
  • 2GB DDR3 RAM
  • 2 x Gigabit LAN
  • 2 x USB 3.0
  • 2 x USB 2.0

Dostępność

IS-400 Pro jest już dostępny, jego cena została ustalona 5399PLN Brutto bez dysków, więcej informacji na temat tego modelu znajdziecie Państwo na stronie producenta www.qnap.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *