Odtwarzacz multimedialny HD, który oferuje znakomitą jakość wykonania oraz szeroką funkcjonalność zamkniętą w małej, eleganckiej obudowie – oto QNAP NMP-1000P.

Urządzenie potrafi obsłużyć około 30 najpopularniejszych formatów wideo, a oprócz nich wiele formatów audio (w tym playlisty) i graficznych. W jego wnętrzu producent zapewnił miejsce na jeden 3,5-calowy dysk twardy, ale najciekawsza jest funkcjonalność „zewnętrzna”. Odtwarzacz podłączyć możemy do komputera przez port USB 2.0, a jeśli jego prędkość okaże się niewystarczająca, użyć możemy również złącza eSATA. Z kolei jeśli trzymamy wszystkie swoje multimedia na dysku zewnętrznym, to bez żadnego problemu podłączymy go do odtwarzacza poprzez jeden z dwóch portów USB, kolejny port eSATA, a nawet sieć LAN. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku nośników typu pendrive oraz zewnętrznych napędów optycznych (w tym Blu-Ray Disc), a nawet cyfrowych kamer wideo.QNAP NMP-1000P jest prawdziwie multimedialnym kombajnem, który jest w stanie zaoferować większość opcji, jakie spotkać można w tego typu urządzeniach. Producent wyposażył go w szeroką gamę portów oraz wyjść sygnałowych (zarówno cyfrowych jak i analogowych), które powinny zaspokoić potrzeby większości kinomaniaków.

Przy wykorzystaniu złącza sieci LAN jesteśmy w stanie przekształcić tą małą skrzyneczkę w domowe centrum rozrywki, a to dlatego, że może ona za nas ściągać pliki z internetu, odczytywać multimedia z urządzeń sieciowych, dysków zewnętrznych, przenośnych napędów i serwisów online. Możemy nawet podłączyć klawiaturę ze złączem USB i obsługiwać ten odtwarzacz niemal tak jak komputer osobisty.

Dane przechowywać da się też na opcjonalnym, wewnętrznym 3,5-calowym dysku twardym o pojemności do 2 TB. Dzięki temu zmieścimy w małym QNAP-ie nawet całą kolekcję muzyki, filmów i ulubionych zdjęć.

Oczywiście nie obyło się bez małych potknięć związanych z obsługą niektórych multimediów. Zdarzało się, że krawędzie obrazu wideo były obcinane, a plików w formacie AC3 wcale nie udało się otworzyć. Poza tym płynność wykonywania takich funkcji jak zoom lub przewijanie także pozostawia mały niedosyt. Jednak trzeba przyznać, że ogólnie wad znaleźliśmy bardzo niewiele. Urządzenie jest pod prawie każdym względem znakomite.

Pełny opis jest dostępny na stronie www.benchmark.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *