Tajpej, Tajwan, 23 maja, 2017 – QNAP® Systems, Inc. połączył siły z NAKIVO® – jednym z najszybciej rozwijających się dostawców technologii z dziedziny wirtualizacji i backupu w chmurze – obie firmy wspólnie zaoferowały wydajne i dostępne w atrakcyjnej cenie rozwiązanie do backupu maszyn wirtualnych, w pełni zintegrowane z QNAP NAS. System ten wyposażono we wszystkie komponenty i funkcje niezbędne do odtwarzania danych po awarii – sprzęt, na którym uruchamiane są przywracane maszyny, a także narzędzia do backupowania i przywracania danych. Dzięki zintegrowaniu NAKIVO z QNAP NAS użytkownicy mogą liczyć na 1,9-krotne zwiększenie szybkości wykonywania backupu, a także korzystać z tego rozwiązania znacznie taniej (w porównaniu z korzystaniem z dedykowanych urządzeń do backupu).

NAKIVO Backup & Replication jest szybkim, niezawodnym i atrakcyjnym kosztowo rozwiązaniem do backupu VM, oferującym pozbawioną agenta architekturę oraz scentralizowany interfejs do zarządzania (upraszczające proces wdrożenia w organizacji i redukujące koszty związane z zarządzaniem) oraz backup i replikację maszyn wirtualnych VMware®, Hyper-V® oraz AWS® EC2. System wyposażono w zaawansowane funkcje, zwiększające wydajność podczas tworzenia backupu, a także zwiększające stabilność i przyśpieszające przywracanie danych – w tym m.in. globalną deduplikację i kompersję (pozwalające na ograniczenie zajmowanej przestrzeni dyskowej), backup z wykorzystaniem CBT/RCT, funkcję LAN-free data transfer, instant VM, kopię backupu, odzyskiwanie obiektów oraz natychmiastową weryfikację backupu z wykorzystaniem screenshotów. Dzięki możliwości zainstalowania NAKIVO Backup & Replication v7 bezpośrednio z poziomu QNAP QTS App Center użytkownicy, którym zależy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa maszyn wirtualnych mogą wygodnie połączyć zalety wydajnego, bezpiecznego i bogatego w funkcje dodatkowe serwera QNAP NAS z łatwym w użyciu, wszechstronnym i kompletnym oprogramowaniem NAKIVO Backup & Replication.

“Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc rozszerzyć naszą współpracę z QNAP, oferując wsparcie dla wydajnych i niezawodnych produktów NAS firmy. QNAP zapracował na reputację producenta dostarczającego najwyższej jakości NAS-y, przystosowane do wirtualizacji i spełniające potrzeby firm oraz korporacji. Praca z tak utalentowanym zespołem i tak innowacyjnymi produktami jest prawdziwą przyjemnością” – skomentował Bruce Talley, CEO NAKIVO.

“NAKIVO oferuje rozwiązania o ogromnych możliwościach, będące atrakcyjną propozycją dla użytkowników QNAP NAS chcących backupować swoje maszyny wirtualne z wykorzystaniem pojedynczego, zunifikowanego systemu” – powiedział Jack Yang, Associate Vice President of Product Management w QNAP. “Do realizowania zaawansowanych funkcji i aplikacji wirtualizacyjnych w nowoczesnych infrastrukturach IT zdecydowanie rekomendujemy wyposażony w dwa kontrolery Enterprise ZFS NAS – będący rozwiązaniem VM storage o wysokiej dostępności. W połączeniu z oprogramowaniem NAKIVO VM backup tworzy on kompletny, gotowy do wirtualizacji, system backupu”.

NAKIVO obsługuje również funkcję wykonywania kopi maszyn wirtualnych z QNAP NAS do lokalnej lub zdalnej przestrzeni dyskowej lub Amazon Cloud – co zapewnia dwukrotnie wyższy poziom bezpieczeństwa. Zadania Backup Copy mają własny harmonogram i politykę przechowywania punktów przywracania – co stanowi wydajne rozwiązanie do odtwarzania danych po awarii.

Dostępność

Aplikacja NAKIVO jest już dostępna w QTS App Center .

Wymagania systemowe

Sprzęt: procesor x86 (Intel lub AMD), 2 rdzenie, co najmniej 1 GB RAM
Firmware: QTS 4.3.3 lub nowszy (64-bit)
Modele QNAP NAS: TES-x85, TDS-16489U, TS/TVS-x80, TVS-x82, TVS-x73, TVS-x71, TS/TVS-x70, TS/TVS-x63, TS/SS-x79, TS-x53, TS-x51.

O NAKIVO

NAKIVO Inc., z siedzibą w Dolinie Krzemowej (Silicon Valley), jest prywatną firmą, założoną w 2012 r. NAKIVO tworzy szybkie, wydajne i atrakcyjne kosztowo rozwiązania do ochrony danych dla VMware, Hyper-V oraz środowisk chmurowych. Z NAKIVO Backup & Replication korzysta ponad 10 000 firm – używają tego oprogramowania by chronić i odtwarzać swoje dane skuteczniej i taniej. Z rozwiązań NAKIVO korzysta również ponad 140 dostawców hostingu oraz usług chmurowych, by skuteczniej dostarczać swoim klientom usługi VM BaaS oraz DRaaS. NAKIVO współpracuje z ponad 1 700 parterami kanałowymi w 117 krajach. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.nakivo.com.

 

O QNAP

QNAP Systems, Inc., zgodnie ze swoją obietnicą „Dostawcy wysokiej jakości urządzeń sieciowych”, ma na celu dostarczenie kompleksowej oferty sieciowych pamięci masowych (NAS) oraz sieciowych rejestratorów wideo (NVR) łatwych w użyciu, solidnych, o dużej pojemności oraz godnej zaufania niezawodności. QNAP integruje technologie i design, aby dostarczyć wysokiej jakości produktów, które efektywnie poprawią pracę biznesu dzięki udostępnianiu plików, wirtualizacji aplikacji, zarządzaniu pamięcią masową oraz monitoringiem oraz wzbogacają życie rozrywkowe dla użytkowników domowych oferując multimedialne centrum rozrywki. QNAP, z siedzibą główną w Tajpej, dostarcza swoich rozwiązań na rynek globalny z nieustanną innowacją i pasją.