Podczas targów CeBIT 2013 firma QNAP zaprezentowała wiele nowości, tj. oprogramowanie multimedialne dla użytkowników domowych, certyfikat VMware VAAI, który znacznie zwiększa wydajność ssystemu w środowisku wirtualizacji oraz nowe oprogramowanie zarządzające w wersji 4.0 do wideo rejestratorów z serii VioStor NVR.

Oprogramowanie multimedialne.

QNAP zaprezentował Stację HD, która umożliwia wyświetlanie multimedialnej zawartości serwera w jakości Full HD bezpośrednio na telewizorze dzięki wbudowanemu HDMI. Żeby tego było mało dodatkowo na telewizorze mamy możliwość wyświetlenia przeglądarki internetowej Google Chrome i przeglądać nasze ulubione strony internetowe. Producent zaprezentował także Stację TV, która umożliwia oglądanie na żywo programów telewizyjnych , nagrywanie ich oraz późniejsze odtwarzanie, jednak żeby można było skorzystać z tej opcji to należy zaopatrzyć się w kompatybilny z serwerem QNAP tuner DVB-T na USB. Aplikacje mobilne Qfile oraz Qmanager dają łatwy dostęp do danych zgromadzonych na serwerze z poziomu urządzeń mobilnych z systemem iOS oraz Android. Najnowsza aplikacja Qfile HD dedykowana dla użytkowników iPada umożliwia odtwarzanie filmów bezpośrednio na tablecie.

Obsługa kart 10GbE, pojemność 400 TB oraz pełne wsparcie dla wirtualizacji

QNAP zaprezentował rozwiązanie, które umożliwia rozbudowę serwerów z serii TS-x79U do 400 TB. Zwiększenie pojemności odbywa się poprzez podłączenie dwunastodyskowej półki REXP-1200U-RP lub szesnastodyskowej REXP-1600U-RP. Skalowalność systemu oraz obsługa kart 10GbE, SSD cache, VMware VAAI, vSphere Client plug-in, Microsoft SCVMM/ODX i wolumenów thin-provisioned sprawia, że Turbo NAS jest rozwiązaniem wydajnym i niezawodnym co czyni go idealnym do zastosowania w środowisku wirtualizacji, ale można go również stosować jako serwer NAS do przechowywania kopii zapasowych.zdjecie

Oprogramowanie v4.0.0 dla VioStor NVR

Nowe oprogramowanie w wersji 4.0.0, otrzymało całkowicie nowy interfejs z funkcją drag-and-drop oraz obsługę alertów w czasie rzeczywistym co sprawia, że codzienna praca z VioStor NVR jest bardzo przyjemna.
VioStor NVR potrafi jednocześnie wyświetlić obraz z 64 kamer w czasie rzeczywistym oraz 16 obrazów do odtwarzania nagrań.

Odtwarzacze Digital Signage

QNAP zaprezentował także rozwiązanie digital signage, które umożliwia wyświetlanie obrazu jednocześnie na ścianie wyświetlaczy połączonych ze sobą kaskadowo. Oprogramowanie umożliwia tworzenie listy odtwarzania oraz zarządzanie jednocześnie kilkoma odtwarzaczami iS-1500, iS-1600 oraz iS-1620 przez sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *