Usługa MyCloudNAS w serwerach NAS firmy QNAP świadczący funkcjonalność prywatnej chmury. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, którym zależy na takiej funkcjonalności, ale jednocześnie nie ufają one usługodawcą typu Dropbox, Google Drive czy Sky Drive. Zaletą prywatnej chmury jest to, że dostęp do swoich danych mamy wszędzie tam gdzie jest dostęp do internetu, do tego to my administrujemy chmurą więc mamy pewność kto i kiedy ma dostęp do naszych danych.

Dzięki usłudze MyCloudNAS możesz w każdej chwili wgrywać lub zgrywać dane z swojego serwera NAS firmy QNAP. Żeby to ułatwić firma QNAP udostępniła aplikacje na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

MyCloudNAS jest uruchomiona na twoim serwerze QNAP, więc ilość danych jakie możesz przetrzymywać w swojej chmurze jest równa przestrzeni dysków zainstalowanych w serwerze QNAP.  Tak dużej przestrzeni za darmo nie da ci żaden usługodawca cloud storage.

Każdy właściciel serwera QNAP tworzy darmowe, indywidualne konto dla swojego serwera na witrynie www.MyCloudNAS.com, dzięki temu będziesz miał ciągły dostęp do swojej chmury nawet jak ma zmienne IP – nie musisz dodatkowo płacić za stałe IP.

Zalety

  1. Prosta instalacja
  2. Dostęp do serwera NAS przez ustaloną domenę zamiast adres IP
  3. Automatyczne przekierowanie portów na routerze przez UPnP
  4. Ułatwia współdzielenie plików zmagazynowanych na serwerze NAS

Więcej o możliwości funkcjonalności chmury prywatnej od QNAP znajdziecie w naszym poradniku:

Bezpieczna, prywatna chmura dla domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *