Tajwan, Tajpej, grudnia 23, 2021 – QNAP® Systems, Inc., wiodący producent rozwiązań sieciowych oraz storage przy współpracy z firmą ULINK Technology Inc. (ULINK), światowym liderem z branży IT w zakresie tworzenia narzędzi testowych, opracował aplikację DA Drive Analyzer. Wykorzystujące sztuczną inteligencję opartą na chmurze, narzędzie do przewidywania awarii dysków umożliwia użytkownikom podejmowanie proaktywnych kroków w celu ochrony przed przestojami serwerów i utratą danych poprzez wymianę dysków przed ich awarią.

DA Drive Analyzer wykorzystuje statystyki wygenerowane z portalu AI ULINK w chmurze. Opierając się na historycznych danych o użytkowaniu milionów dysków dostarczonych przez użytkowników takich jak Ty, DA Drive Analyzer wykorzystuje uczenie maszynowe do śledzenia historycznych zachowań i jest w stanie przewidzieć awarię dysku, które nie zostaną oznaczone przez tradycyjne narzędzia diagnostyczne, które opierają się o technologię SMART. Interfejs użytkownika jest również znacznie bardziej przyjazny i intuicyjny, co pozwala planować wymianę dysków w oparciu o jasno określone informacje o dysku.

„Sztuczna inteligencja to nowa technologia, która rozwiązała wiele rzeczywistych problemów. Dzięki zastosowaniu tej technologii do przewidywania awarii dysków, ULINK może aktywnie i stale monitorować dyski, wykrywać problemy, przewidywać awarie i powiadamiać użytkowników za pomocą naszego unikalnego systemu przetwarzania danych opartego na chmurze. Mamy szczęście, że współpracowaliśmy z QNAP przy tworzeniu tej usługi i wierzymy, że wielu z niej skorzysta” — powiedział Joseph Chen, dyrektor generalny ULINK Technology.

„Jako wiodący dostawca pamięci masowej, QNAP doskonale zdaje sobie sprawę, że potencjalny przestój serwera jest krytycznym problemem dla użytkowników QNAP NAS, a nagła awaria dysku jest jedną z jego głównych przyczyn. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z ULINK w celu opracowania analizatora dysków, aby pomóc użytkownikom, zwłaszcza pracownikom IT, którzy muszą zarządzać dużą liczbą urządzeń NAS. Przewidujemy, że DA Drive Analyzer będzie doskonałą pomocą dla użytkowników, którzy chcą tworzyć zaawansowane plany odzyskiwania po awarii” — powiedział Tim Lin, Product Manager w firmie QNAP.

Dostępność

DA Drive Analyzer można pobrać z App Center. Z bezpłatnej wersji próbnej DA Drive Analyzer mogą korzystać (do 5 marsz 2022 r.) osoby, które zarejestrują się na roczną subskrypcję.

Obsługiwane modele

  • NAS: obsługiwane są wszystkie serwery QNAP NAS z systemem QTS 5.0 / QuTS hero h5.0 (lub nowszy). Obsługiwane są również wszystkie jednostki rozszerzające QNAP (z wyjątkiem serii TR). Należy pamiętać, że DA Drive Analyzer wymaga dostępu do Internetu.
  • Dyski: Dyski SAS i NVMe nie są obecnie obsługiwane przez DA Drive Analyzer. Niektóre dyski SATA mogą nie być obsługiwane ze względu na oprogramowanie lub ustawienia producenta.

Aby dowiedzieć się więcej o DA Drive Analyzer, odwiedź stronę https://www.qnap.com/go/software/da-drive-analyzer.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych produktów QNAP, odwiedź stronę www.qnap.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *