Taipei, Tajwan, 1 Lipiec, 2014 – QNAP Systems Inc. zaprezentował HS-251, jest to cichy serwer NAS zaprojektowany do pracy w twoim salonie. Został on wyposażony w bardzo wydajne podzespoły, które umożliwiają mu w locie transkodować wideo w jakości FullHD, do tego ma wiele aplikacji multimedialnych i port HDMI. Stylowa obudowa z pasywnym chłodzeniem i mały rozmiar sprawia, że to rozwiązanie idealnie będzie się prezentować w salonie.

HS-251

Rozwiązania NAS stają się coraz bardziej popularne, coraz więcej osób instaluje je w swoich domach, niestety większość z tych rozwiązań ma dużą, głośną i nie estetyczną obudowę. Wszystko to powoduje, że nie da się postawić takiego rozwiązania w salonie.  QNAP HS-251 w stylowej obudowie idealnie wpasowuje się w styl jaki oferują inne rozwiązania, które możemy znaleźć w salonie tj. konsole do gier czy dekodery satelitarne. Port HDMI, który możemy podłączyć do systemu audio wideo, bardzo wydajny procesor Intel® Dual-Core oraz wiele aplikacji sprawiają, że HS-251 jest idealnym centrum multimediów.

„Wydajny procesor dual core, port HDMI i pasywne chłodzenie: to wszystko sprawia, że HS-251 jest cudem inżynierii,” powiedział Jason Hsu, produkt manager w firmie QNAP. ” Ten niesamowity produkt w połączeniu z bezkonkurencyjnym zestawem aplikacji umożliwia użytkownikom stworzenie w domu idealnego centrum multimedialnego, ale nie tylko, jest to przecież też NAS z wieloma ciekawymi funkcjami, jak na przykład prywatna chmura,” dodał.

QNAP HS-251 jako jeden z niewielu serwerów NAS oferuje port HDMI, który umożliwia integrację rozwiązania HD Station od QNAP z systemem audio wideo. HD Station to zbiór aplikacji w skład, której wchodzi między innymi odtwarzacz XBMC, dzięki któremu możemy odtwarzać bezpośrednio na naszym sprzęcie audio video filmy, muzykę czy zdjęcia, które są przechowywane na HS-251. Dodatkowo z poziomu HD Station możemy przeglądać filmy na YouTube lub serfować po internecie przy pomocy wbudowanej przeglądarce internetowej. HS-251 może być sterowany zdalnie, przykładowo z fotela przy pomocy aplikacji Qremote lub pilotów wspierających standard MCE lub przy pomocy bezprzewodowej myszki i klawiatury.

Transkodowanie w locie filmów w jakości Full HD to dodatkowa zaleta HS-251. Dzięki temu film w każdym formacie może być bez problem odtworzona na każdym urządzeniu mobilnym czy telewizorze, co więcej w tym samym czasie kilka urządzeń może odtwarzać ten sam film. Filmy przechowywane na HS-251 mogą być odtwarzane zdalnie oczywiście gdy mamy dostęp do internetu. Jak to działa? Przykładowo gdy jesteśmy na wakacjach, wystarczy zainstalować jedną z aplikacji File Station, Video Station lub Qfile, następnie wybieramy rozdzielczość i to wszystko, zdalnie odtwarzamy filmy, który fizycznie znajduje się w naszym domu na HS-251.

Na HS-251 jest zainstalowany system QTS 4.1, który jest bardzo prosty w użyciu, każdy kto radzi sobie z obsługą komputera bez problem poradzi sobie z obsługą tego system. Ważną informacją jest też to, że QNAP dostarcza sporo aplikacji na rozwiązania mobilne z systemami operacyjnymi iOS, Android czy Windows 8. To wszystko sprawia, że z danych zapisanych na HS-251 możemy skorzystać zawsze I wszędzie, pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu.

Specyfikacja:

HS-251: Set-top design, 2-bay, Intel® Dual-Core 2.41 GHz CPU, 1GB DDR3L RAM, SATA HDD/ SSD, hot-swappable hard drives, USB 3.0 x2, Gigabit LAN port x2, HDMI output x1

Dostępność

HS-251 jest już dostępna w sprzedaży na terenie Polski. Więcej informacji na stronie www.qnap.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *