Taipei, Tajwan, 16 luty 2015 – QNAP® Systems, Inc poinformowała o wydaniu CloudBackup Station,  dodając więcej wsparcia dla tworzenia kopii zapasowych danych zapisanych na QNAP NAS do chmury usług magazynowych, takich jak Amazon S3, Amazon Glacier, Google, Rackspace, HP cloud, IBM SOFTLAYER, WebDAV kompatybilnych z cloud storage, co pozwala użytkownikom na budowę kompleksowego planu odzyskiwania danych po awarii.

„Stworzenie dobrego planu tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania jest niezbędną inwestycją dla prowadzenia dobrze prosperującej firmy,” powiedział Sheila Wu, menedżer produktu z firmy QNAP. „Nowy CloudBackup Station QNAP składa się z kilku dedykowanych aplikacji dla usług cloud backup, zapewniając bezpieczne i zarazem elastyczne rozwiązanie hybrid cloud dla użytkowników biznesowych, aby zarezerwować kopię ważnych danych przechowywanych na QNAP NAS do ich aktualnego planu cloud storage, aby przywrócić dane w razie potrzeby „dodał Wu.

 

CloudBackup Station

Oprócz istniejących aplikacji Azure Storage, znajduje więcej aplikacji cloud backup w tym S3 Plus, Glacier, Google Cloud Storage, OpenStack Swift i WebDAV, które zostały dodane i skonsolidowane w stacji CloudBackup. Dzięki spójnemu i łatwemu w obsłudze interfejsowi, użytkownicy mogą w prosty sposób zarządzać różnymi usługami cloud storage za pomocą odpowiednich aplikacji, monitorować stan kopii zapasowej z logów i zorganizować ręcznie lub planowo tworzenie kopii zapasowych. CloudBackup Station pozwala również tworzyć kopie zapasowe danych z jednego konta cloud do różnych regionów (w tym Amazon S3, Amazon Glacier i Google Cloud Storage), dzięki czemu ich układ cloud storage jest bardziej elastyczny.

CloudBackup Station

Z CloudBackup  wszystkie dane są zabezpieczone połączeniem SSL i kluczem AES 256, który zawsze zapewnia ochronę danych zarówno podczas przesyłania plików, jak i podczas przechowywania w chmurze publicznej.

CloudBackup Station pozwala użytkownikom bardziej efektywnie wykorzystać pod względem kosztów ich cloud storage poprzez wspieranie kompresji plików kopii zapasowej, regularne usuwanie plików na podstawie predefiniowanych ustawień, oraz wykrywanie plików rzadkich, aby uniknąć tworzenia kopii zapasowych niepotrzebnych danych. Użytkownicy mogą również filtrować pliki według typu, rozmiaru i daty, w celu przechowywania w chmurze tylko wybranych plików.

CloudBackup Station obsługuje również realizację wielu zadań i wielowątkowych transferów danych poprzez dzielenie dużych plików na mniejsze części, co znacznie przyspiesza prędkość transferu plików i zwiększa wydajność pracy. Podgląd plików w chmurze jest włączony, co pozwala  zaoszczędzić czas pobrania niepotrzebnych plików do odzyskania danych.

Dostępność
CloudBackup Station (w tym S3 Plus, Glacier, Google Cloud Storage, Azure Storage, OpenStack Swift i aplikacja WebDAV) jest teraz dostępna w QTS App Center. Więcej informacji na temat rozwiązań kopii zapasowych w chmurze na stronie internetowej QNAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *