Tajpei, Tajwan/ Monachium, Niemcy, 14 stycznia, 2020 – Firmy QNAP® Systems, Inc. oraz Archiware® – ceniony dostawca oprogramowania do zarządzania danymi – wspólnie ogłosiły, że system operacyjny urządzeń QNAP NAS QTS 4.4.1 obsługuje najnowsze wersje aplikacji Archiware P5 oraz Pure. Dzięki temu klienci obu firm (np. z branży multimedialnej oraz segmentu SMB) mogą skutecznie i w łatwy sposób zabezpieczać swoje cyfrowe zasoby, w tym także maszyny wirtualne VMware®.

Najnowsza wersja system QTS 4.4.1 znacząco zwiększyła możliwości urządzeń QNAP NAS, wyposażając je w cały zestaw oczekiwanych przez użytkowników funkcji, w tym m.in. bramę chmury plikowej pozwalającą łatwo budować hybrydowe systemy storage, deduplikację danych u źródła (zwiększającą efektywność tworzenia backupu i przywracania danych) czy rozwiązanie Fibre Channel SAN.

Pakiet oprogramowania Archiware P5 oferuje użytkownikom zestaw niezależnych od platformy narzędzi do zarządzania danymi – backupu, archiwizowania czy klonowania. Działające z poziomu przeglądarki internetowej narzędzie zostało zoptymalizowane pod kątem działania w QTS 4.4.1 i składa się z czterech oddzielnych modułów do zabezpieczania i przywracania danych: P5 Synchronize, P5 Backup, P5 Backup2Go oraz P5 Archive. Z myślą o długoterminowej ochronie danych i przechowywaniu kopii zapasowych i archiwów offsite, P5 Backup oraz P5 Archive obsługują również dostępną w QNAP NAS funkcję backupu na taśmy LTO oraz do publicznej chmury. Dostępne w P5 Archive funkcje mini-MAM pozwalają na szybkie zlokalizowanie i użycie niezbędnych danych.

Jako, że wirtualizacja stała się kluczowym elementem nowoczesnej infrastruktury IT, QNAP NAS ze zintegrowanym oprogramowaniem Archiware Pure 2.0 może stanowić doskonałe rozwiązanie do backupu maszyn wirtualnych VMware. Archiware Pure jest rozwiązaniem darmowym (z dostępnym opcjonalnym wsparciem technicznym), które pozwala klientom z SMB na efektywne zabezpieczenie środowisk VMware, a także uproszczenie procesy backupu i przywracania danych.

“Rozwiązanie, które integruje możliwości Archiware P5, Archiware Pure oraz zaawansowane funkcje ochrony danych QNAP zapewnia użytkownikom funkcje z dziedziny efektywnego zarządzania danymi oraz skutecznego zabezpieczenia i przechowywania ich, które do tej pory dostępne były tylko w narzędziach klasy enterprise. Długoterminowe przechowywanie danych na taśmach LTO jest najbardziej profesjonalnym, niezawodnym i atrakcyjnym kosztowo – w przeliczeniu na 1 TB – rozwiązaniem. Archiware oraz QNAP właśnie udostępniają je wszystkim klientom, którym zależy na łatwym przechowywaniu, przeszukiwaniu i wykorzystywaniu swoich danych” – komentuje Josef Doods, CEO firmy Archiware.

“Bardzo się cieszymy, mogąc wspólnie z Archiware zaoferować wszystkim firmom możliwość korzystania z rozwiązań do backupu i przywracania danych klasy enterprise. Nasze zbiory danych i pliki stają się coraz większe, a firmy coraz więcej zasobów przenoszą do środowisk wirtualnych – nasza współpraca Archiware w znacznej mierze redukuje wyzwania związane z ochroną i przywracaniem danych, w tym plików multimedialnych oraz maszyn wirtualnych VMware” – dodał Meiji Chang, General Manager QNAP.

Więcej informacji o wykorzystywaniu rozwiązań Archive na urządzeniach QNAP NAS, znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/go/solution/qnap-archiware/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *