Tajpej, Tajwan, 28 października, 2019 – QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący innowator w segmentach computing, networking oraz storage, udostępnił dziś Qmiix, czyli nowe narzędzie do automatyzowania zadań. Qmiix jest rozwiązaniem typu “platforma integracyjna jako usługa” (integration platform as a service – iPaaS), które ułatwia użytkownikom automatyzowanie zadań i operacji, wymagających podejmowania interakcji przez różne aplikacje, działające na wielu platformach. Dzięki nowemu narzędziu, możliwe będzie tworzenie ciągów automatycznie wykonywanych zadań – co znacząco odciąży użytkowników w zakresie uruchamiania wielu powtarzalnych operacji.

“Komunikacja i interakcja pomiędzy różnymi systemami jest w erze cyfrowej transformacji niezwykle istotna. Chcemy, by Qmiix był swoistym mostem, łączącym wiele aplikacji – gdy użytkownicy już je połączą ze sobą za pośrednictwem Qmiix, mogą w prosty sposób tworzyć złożone, automatycznie wykonywane sekwencje zadań i operacji. To ułatwi im wykonywanie powtarzalnych czynności i znacząco zwiększy produktywność” – komentuje Aseem Manmualiya, Product Manager QNAP.

Qmiix aktualnie współpracuje z usługami chmurowymi takimi jak Google Drive, Dropbox oraz OneDrive, a także prywatnymi rozwiązaniami z dziedziny storage, jak np. File Station. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć sekwencje zadań i zarządzać nimi – np. w celu automatycznego przesyłania plików z jednej lokacji do drugiej, za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji mobilnej (Android lub iOS). Nowa aplikacja obsługuje również popularne platformy komunikacyjne, takie jak Slack, Line oraz Twilio – to z kolei pozwala użytkownikom korzystać z powiadomień (np. o nowych plikach przesłanych do współdzielonych folderów).

Wraz z Qmiix udostępniona została również aplikacja Qmiix Agent dla QNAP NAS – działa ona jako swoisty most pomiędzy Qmiix a urządzeniami QNAP NAS (można ją pobrać z QTS App Center).

Udostępniając dziś wersję beta Qmiix zapraszamy wszystkich użytkowników do wzięcia udziału w cyfrowej transformacji. Qmiix beta dostępny będzie na stronie WWW, a także na platformach Android oraz iOS. Osoby korzystające z wersji beta będą miały sposobność sprawdzić możliwości wersji premium Qmiix za darmo. Co więcej, jako, że QNAP bardzo ceni sobie uwagi i sugestie użytkowników wydań testowych, firma poinformowała, że osoby, które podczas programu testowego zgłoszą największą liczbę cennych i przydatnych uwag, mogą liczyć na otrzymanie za darmo modelu TS-328. Swoje uwagi i pomysły można zgłaszać na stronie projektu (link poniżej) lub przez aplikację Qmiix.
https://forms.gle/z9WDN6upUUe8ST1z5

Dostępność i wymagania:

Qmiix jest dostępny na następujących platformach:

 • WWW:
  • Microsoft IE 11.0 lub nowszy
  • Google Chrome 50 lub nowszy
  • Mozilla Firefox 50 lub nowszy
  • Safari 6.16 lub nowszy
 • Android – Google Play:
  • Android 7.01 lub nowszy
 • iOS – App Store:
  • 11.4.1 lub nowszy
 • Qmiix Agent dostępny jest do pobrania za darmo w QTS App Center.
  • Dowolny QNAP NAS z systemem QTS 4.4.1 lub nowszym.

Więcej inforamacji o Qmiix: https://www.qmiix.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *