W najnowszym oprogramowaniu w wersji 3.7, jakie firma QNAP udostępniła dla dla swoich serwerów NAS dodała dwie nowe aplikacje mobilne Qmanager oraz Qmobile. Zadaniem nowych aplikacji jest ułatwienie korzystania z usług uruchomionych na serwerach QNAP. Poniżej informacja co dokładnie można zrobić przy pomocy nowych aplikacji.

Qmanager – Każdemu zależy na możliwości monitoringu i zarządzania serwerem NAS z poziomu telefonuz systemem operacyjnym iOS lub Android. Oprogramowanie Qmanager ułatwia to nam.

Monitoring statusu systemu – Monitoruje informacje o systemie takie jak użycie CPU, użycie pamięci, zdarzenia w systemie, zalogowani użytkownicy itp.

Zarządzanie usługami systemu – W prosty sposób umożliwia włączanie/wyłączanie usługi na serwerze poprzez jedno kliknięcie.

Zarządzanie pobieraniem/zadaniami backupu – Sprawdzaj informację o Stacji Pobierania lub zadaniach backupu. Możesz wstrzymywać lub uruchamiać zdalnie zadania backupu lub pobierania.

Monitorowanie statusu połączeń – Sprawdź stan połączenia lub zalogowanych użytkowników zdalnie, aby zapobiec „inwazji”.

Zdalne wyłączanie/restartowanie – Zdalnie wyłączaj lub restartuj swój serwer NAS.

Identyfikacja NAS – Użyj funkcji „Znajdź Mój NAS” żeby włączyć sygnał „Dźwiękowy” w celu łatwiejszego zidentyfikowania serwera.

Qmobile

Qmobile pozwala urządzeniom mobilnym tj. iPhone, iPod Touch, iPad oraz tym z systemem Android na streaming muzyki, zdjęć i wideo bezpośrednio z serwera NAS i odtwarzaniu ich na twoim urządzeniu przenośnym. To jak byś miał centrum multimediów w twojej kieszeni.

Ciesz się muzyką – Streamuj terabajty muzyki składowanej na serwerze NAS bezpośrednio na swoje urządzenie mobilne.

Oglądaj wideo – Oglądaj filmy wideo bezpośrednio z serwera gdy jesteś w trasie.

Przeglądaj zdjęcia – Przeglądaj zdjęcia gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz.

Wgrywaj zdjęcia – Wgrywaj zdjęcia bezpośrednio z telefonu na serwer w celu backupu lub ich udostępnienia.

Zdalnie kontroluj – Zdalnie kontroluj listę odtwarzania w Stacji Muzyki. Bez konieczności włączania komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *