Taipei, Taiwan, 14 Lipca, 2014 – w dniu dzisiejszym miała miejsce premiera mobilnego serwera NAS firmy QNAP. QGenie oprócz tego, że posiada funkcje serwera NAS jest także power bankiem oraz umożliwia współdzielenie Internetu. Rozmiar QGenie jest bardzo kompaktowy co sprawia, że idealnie mieści się w każdej kieszeni.

qgeniu

QGenie to pierwszy na świecie mobilny serwer NAS, który przez połączenie bezprzewodowe szybko I elastycznie udostępnia swoją przestrzeń dyskową dla urządzeń mobilnych. Użytkownicy w prosty sposób mogą zwiększyć miejsce na swoim urządzeniu mobilnym poprzez przerzucenie zdjęć, muzyki oraz aplikacji na QGenie. Dodatkowo użytkownicy mogą cieszyć się udogodnieniami jakie oferuje prywatna chmury w skład której wchodzą usługa myQNAPcloud oraz aplikacje Qsync, i Qfile. To dzięki nim możemy na QGenie stworzyć własną chmurę, gdzie będziemy mogli zapisywać, odczytywać, synchronizować i współdzielić dane.

“QGenie umożliwia na jednoczesne połączenie 20 użytkowników, z czego 8, w tym samym czasie może wykonywać operacje na danych. Jest to idealne rozwiązanie do współdzielenie multimediów w czasie podróży lub do współdzielenia dużych plików podczas różnych okazji tj. spotkania towarzyskie, seminaria, zajęcia w szkole czy spotkań biznesowych. Oczywiście wymiana ma miejsce bez konieczności wysyłania e-maili czy przekazywania dysków USB,” powiedział Hanz Sung, product manager w firmie QNAP.

QGenie umożliwia również wykonanie kopi bezpieczeństwa danych z urządzeń mobilnych z systemem Android™ i iOS®. Backup wykonuje się przy pomocy mobilnej aplikacji Qfile, dzięki niej bez problemu zrobimy backup książki adresowej, dzięki czemu, gdy zmienimy telefon to w prosty sposób będziemy mogli importować całą listę kontaktów.

QGenie ma wbudowany akumulator o pojemności 3000mAh dzięki czemu serwer bez problem może działać 10 godzin. QGenie może być wykorzystywany także jako power bank, dzięki czemu w razie potrzeby, uzytkownik w  każdej chwili może doładować swoje urządzenie mobilne.  Żeby tego było mało QGenie może być także access pointem (AP), co w praktyce oznacza, że może udostępniać przez połączeni WiFi dostęp do Internetu, wystarczy, że podłączymy do niego modem LTE/4G/3G.

Po podłączeniu QGenie do komputera przez port USB 3.0 zamienia się on w wydajny zewnętrzny dysk SSD, który odczytuje dane z prędkością 120MB/s  i zapisuje je z prędkością 40MB/s.

QGenie może także współpracować z innym serwerami NAS firmy QNAP. Użytkownicy bez problemu mogą  kopiować dane pomiędzy innym serwerami NAS od firmy QNAP, a serwerem QGenie. Użytkownik w każdej chwili może podejrzeć status urządzenia na wyświetlaczu OLED, na którym widać stan naładowania baterii, przestrzeń dysku, połączenia Wi-Fi i wiele więcej co w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z tego rozwiązania.

QGenie jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows®, Mac®, iOS i Android, zapewniając im elastyczną wymianę i współdzielenie plików

Specyfikacja

600 MHz CPU, 1 x USB 3.0 port, built-in battery (3000mAh), 32GB SSD, 1x LAN port, SD card support, OLED display

Dostępność

QGenie jest już dostępne w sprzedaży, więcej informacji znajdziesz na stronie producenta www.qnap.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *