Przełączniki firmy NETGEAR – GS105 PE i JGS516PE – wprowadzają na rynek nową jakość zarządzania siecią firmową. Produkty zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach biznesowych, którzy na co dzień wykorzystują wiele urządzeń wymagających połączenia z Internetem. Oba modele wspomagają optymalizację sieci oraz usprawniają jej działanie w firmach z sektora MSP.

Pierwszy z dostępnych na polskim rynku premierowych modeli to JGS516PE – 16-portowy switch przeznaczony do optymalizacji sieci lokalnej. Jego główną zaletą jest  obsługa Quality of Service (QoS), która umożliwia  ustanowienie priorytetów dla przesyłu danych oraz strumieni audio-wideo. Urządzenie wyposażone jest w 16 portów, zapewniających przepustowość do 2000 Mb/s. Zasilanie, wydajność sieci, a także obciążenie poszczególnych kanałów można monitorować dzięki wbudowanym diodom LED. JGS516PE obsługuje także technologię Link Aggregation (LAG), umożliwiającą jednoczesne podłączenie kilku kabli sieciowych, co wydatnie zwiększa wydajność i jakość połączeń. Producent pomyślał także o rozwiązaniu na wypadek pojawienia się nieprzewidzianych trudności w obrębie sieci lokalnej. Użytkownik może zdiagnozować problem dzięki funkcji testowania okablowania. Switch JGS516PE posiada także opcję kontroli prewencyjnej, która wykrywa tworzące się w sieci pętle i zapobiega obniżeniu wydajności łącza, a także burzom broadcastowym. Dla wygody użytkowników modyfikujących swoje sieci lokalne przełącznik wyposażony jest w przycisk resetujący, który umożliwia powrót do ustawień fabrycznych.

Druga propozycja z linii ProSAFE to switch GS105PE. Pięcioportowy przełącznik o doskonałych parametrach technicznych przeznaczony jest dla małego biznesu, a cechą, która wyróżnia go na tle konkurencji, jest ponadprzeciętna szybkość. Połączenie sieci lokalnej dzięki zastosowaniu GS105PE jest do dziesięciu razy szybsze niż osiągane w standardzie Fast Ethernet. Liczba wbudowanych portów umożliwia transfer 10, 100, a nawet 1000Mb/s. Ponadto switch GS105PE pozwala na płynne przełączanie pomiędzy urządzeniami w standardzie Fast Ethernet i Gigabit w obrębie sieci. Instalacja i konfiguracja ze wszystkimi podłączonymi urządzeniami jest prosta i szybka. Dzięki funkcji Plug and Play sprzęt jest gotowy do użycia od razu po podłączeniu. Zasilanie urządzenia via port PoE, a także szybkość i aktywność połączenia monitorują diody LED. Dodatkową zaletą ułatwiającą obsługę switcha jest zastosowana w GS105PE technologia AutoUplink. To wygodne rozwiązanie, które automatycznie dostosowuje porty urządzenia do dwóch najpopularniejszych typów okablowania.

Dzięki funkcji automatycznego wyłączania switch zużywa o 60 proc. mniej energii, wymiernie wpływając na poziom zużycia prądu przez sieć lokalną. Produkt sygnowany jest znakiem NETGEAR Green, co oznacza nie tylko wysoką energooszczędność, lecz także przyjazne środowisku opakowanie, wykonane w 80 proc. z surowców wtórnych.

Produkty z linii ProSAFE współpracują z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS i Linux. Przełączniki GS105PE i JGS516PE ułatwiają korzystanie z aplikacji intensywnie eksploatujących dostępne pasmo łącza i znacząco wpływają na komfort i jakość pracy. Zapewniają płynność transmisji audio-wideo czy swobodę korzystania z telefonów VoIP i kamer IP. GS105 PE i JGS516PE mają budowę kompaktową i są łatwe w montażu. Do każdego produktu dołączony jest zestaw do umocowania na biurku lub ścianie.

Produkty NETGEAR z serii ProSAFE objęte są dożywotnią gwarancją producenta. Ich cena wynosi GS105PE – 239 PLN brutto PL a JGS516PE – 799 PLN brutto. Więcej informacji o produktach firmy NETGEAR można uzyskać na stronie www.netgear.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *