Na targach CES miała miejsce premiera kolejnych dwóch serwerów NAS ze stajni QNAP, które obsługuje porty Thunderbolt 3 i rewolucyjną technologię Thunderbolt-to-Ethernet (T2E) Converter (dostępny w systemie QTS 4.3) pozwalającą na wygodne łączenie sieci Thunderbolt™ oraz Ethernet, czyniąc tym samym Thunderbolt™ NAS natywnym adapterem Thunderbolt-to-Ethernet.

QNAP jako adapter Thunderbolt-to-Ethernet

Uznanie w oczach producentów wideo znalazł model QNAP TVS-882ST3, który obsługuje 8 dysków 2,5″ i oferuje dużą ilość portów T2x2, USB 3.1 Typ A i C x2, 2x1GbE oraz 2x10GbE. Serwer można będzie kupić z procesorem I5(1.9GHz) lub i7(2.6GHz) z  8/16/32 GB pamięci RAM w wersji DDR4. Tak mocna konfiguracja spowodowała, że na targach CES ten właśnie model otrzymał nagrodę „Videomaker’s Best Storage of CES 2017„.

Poprzednicy z portami Thunderbolt 2 również cieszyły się dużą popularnością wśród producentów wideo, poniżej zdjęcie „Hollywood Motion Picture Engineer Room” na którym widać rozwiązania QNAP.

QNAP w Hollywood

Hollywood VFX Studio także wykorzystuje rozwiązania QNAP z Thunderbolt do postprodukcji wideo, więcej dowiecie się z poniższego wideo:

 


Zastanawiacie się skąd tak duże zainteresowanie, to proste, wydajność, zresztą sami zobaczcie jak to wygląda w praktyce:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *