Taipei, Taiwan, 28 Styczeń 2014 – Qsan Technology Inc, producent rozwiązań SAN i unified storage, w dniu dzisiejszym zaprezentował nowy model F630Q z najwydajniejszej serii AegisSAN LX. Najnowsza macierz została wyposażona w procesor Intel Xeon oraz porty Fibre Channel (FC) o przepustowości 16G. Tak wydajne podzespoły sprawiły, że pasmo przepustowości wzrosło o 15% natomiast ilość IOPS jest trzy razy więcej.

AegisSAN LX F630Q wykorzystuje technologię fcQiSOE (Qsan FC hardware offload engine), która zwiększa ilość IOPS trzykrotnie. Dzięki czemu nowy model bez problemów zapewnia odpowiednią wydajność dla aplikacji  bazodanowych, edycji video, transmisji video i środowisk wysoce zwirtualizowanych.

“Pomimo rozwoju technologicznego dysków twardych wciąż istnieje wiele punktów, które umożliwiają wzrost wydajności sieci. Przykładowo 16G FC w porównaniu do 8G FC podwoiło przepustowość pasma, a wszystko po to, aby wykorzystać możliwości procesorów typu multi-core CPU i dysków SSD, pochodną tych technologii jest właśnie AegisSAN LX F630Q,” powiedział Bartek Mytnik, EMEA sales manager w firmie Qsan. “Qsan dostarcza rozwiązania, które wydajnościowo są w stanie zaspokoić najbardziej wymagające usługi i aplikacje. Nowy model został stworzony w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowani na wydajność i większą przepustowość. Porty 16G FC i  technologia fcQiSOE (hardware offload engine) sprawiły, że AegisSAN LX F630Q idealnie wpasował się w najbardziej wydajną serię AegisSAN LX.”

Pojedynczy kontroler posiada dwa porty 16G FC oraz dodatkowo dwa porty 1GbE iSCSI. Porty FC są wstecznie kompatybilne ze standardem 4G i 8G FC. AegisSAN LX F630Q opcjonalnie może być wyposażony w dwa kontrolery pracujące w trybie active-active. Konstrukcja macierzy jest w pełni modularna, każdy element jest redundantny, w razie awarii można go wymienić podczas pracy macierzy. Oprócz wydajnego sprzętu macierz AegisSAN LX F630Q została wyposażona również w biznesowe oprogramowanie (thin provisioning, snapshot, replikacja blokowa), które nie jest ograniczone licencjami. W macierzy AegisSAN LX F630Q możemy montować zarówno dyski SATA jak i SAS. Do wyboru mamy trzy wersje 4U 24-dysków, 3U 16-dysków i 2U 12-dysków.

Macierz Fibre Channel SAN od firmy Qsan mają jeszcze jedną zaletą. Jest to skalowalność, system możemy rozbudować przy pomocy dodatkowych półek do obsługi 256 dysków. AegisSAN LX F630Q posiada także certyfikaty kompatybilności z VMware VAAI, Citrix i Hyper-V.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *