Hitachi Data Systems Corporation, spółka zależna Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), wprowadziła do sprzedaży pierwszy zunifikowany system pamięci masowej, który oferuje wirtualizację wszystkich typów danych (blokowych, plikowych i obiektowych). Platforma Hitachi Unified Storage VM (HUS VM) wyróżnia się na tle konkurencji, oferując migrację danych szybszą o 90 proc. oraz obniżając całkowity koszt posiadania o 30 proc. w porównaniu z produktami niewspierającymi wirtualizacji. Zaprojektowany z myślą o średnich i dużych przedsiębiorstwach, HUS VM cechuje się uproszczoną obsługą i umożliwia efektywniejsze zarządzanie wszystkimi zwirtualizowanymi zasobami pamięciowymi, w tym heterogeniczną pamięcią masową. Nowa platforma HUS VM jest również obsługiwana przez oprogramowanie Hitachi Command Suite jako część pojedynczego rozwiązania administracyjnego. Taka konfiguracja pomaga klientom uzyskać żądany poziom usług pamięciowych w każdym środowisku. HUS VM jest jedynym systemem na rynku, który zapewnia 100-procentową gwarancję dostępności danych.

Brak skalowalnych, wszechstronnych rozwiązań wirtualnej pamięci masowej stanowi dziś problem dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Pozbawione takich rozwiązań firmy stoją w obliczu tych samych wyzwań, co duże korporacje, choć dysponują znacznie mniejszym budżetem. Ponadto mniejsze firmy potrzebują dziś rozwiązań wirtualizacyjnych, które konsolidowałyby i upraszczały zarządzanie danymi, zwiększały wydajność i niezawodność oraz oferowały dodatkowe funkcje. Dotychczas średnie i duże firmy musiały dokonywać kompromisów pomiędzy jakością, niezawodnością a efektywną wirtualizacją danych w ramach ograniczonego budżetu. Często przekładało się to na większą złożoność, niedotrzymanie docelowych poziomów usług (SLO), zakłócenia mobilności danych i ograniczenie ogólnej wydajności. Jako pierwsza zunifikowana platforma pamięciowa, która zapewnia wirtualizację wszystkich typów danych, HUS VM pozwala średnim i dużym firmom znacznie efektywniej wykorzystać potencjał wszystkich zasobów pamięciowych.

Według Roberta Basilio, wiceprezesa ds. zarządzania produktami w dziale platform infrastrukturalnych Hitachi Data Systems,

„HDS wyznaczył nowy standard wirtualizacji w średnich i dużych firmach, wprowadzając swoje czołowe rozwiązania na ten segment rynku. Teraz przedsiębiorstwa każdej wielkości mogą wirtualizować, organizować i unifikować dane na jednej platformie. Obecnie żaden inny producent systemów IT nie oferuje takiej kombinacji wydajności, skalowalności i możliwości wirtualizacji, jaką cechuje się HUS VM. Klienci mogą teraz przechowywać dane każdego typu i łatwo rozszerzać pamięć masową w miarę rosnących potrzeb, jednocześnie utrzymując odpowiedni poziom usług na użytek krytycznych aplikacji biznesowych. Mogą spełnić wymagania biznesowe, a zarazem kontrolować koszty zarządzania najcenniejszymi informacjami. Obok naszej czołowej platformy Hitachi Virtual Storage, dysponujemy teraz prawdopodobnie najszerszą ofertą w branży, uwzględniającą potrzeby średnich i dużych przedsiębiorstw”.

HUS VM: wirtualizacja, zarządzanie, unifikacja wszystkich danych

HUS VM to platforma pamięci masowej, która korzysta z nowego systemu wirtualizacji i unifikuje wszystkie dane, zbudowana od podstaw pod kątem spełnienia wymagań aplikacji w zakresie dostępności i wydajności przy niższych nakładach na pamięć masową. Jest prosta w zarządzaniu, zoptymalizowana pod kątem krytycznych aplikacji biznesowych i bardziej efektywna, niż inne systemy pamięciowe dostępne obecnie na rynku.

HUS VM oferuje m.in. następujące funkcje:

 

Wirtualizacja pamięci masowej

 • W porównaniu z innymi produktami tej klasy, HUS VM oferuje największą pojemność zewnętrznej pamięci masowej – do 64PB, która może obejmować systemy różnych producentów.
 • HUS VM umożliwia szybszą o 90 proc. migrację danych w porównaniu z platformami nieoferującymi wirtualizacji. Oznacza to mniej pracy i niższe ryzyko.
 • HDS to jedyny producent systemów IT, który zapewnia kompleksową wirtualizację wszystkich danych, wewnątrz i na zewnątrz systemu pamięciowego.

Zunifikowana architektura pamięciowa

 • System konsoliduje dane blokowe, plikowe i obiektowe na jednej platformie, zapewniając zabezpieczone usługi zarządzania danymi.
 • Zunifikowana platforma pozwala na współdzielenie zasobów przez różne aplikacje, co zmniejsza koszty kapitałowe i operacyjne.

Łatwość zarządzania

 • W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań dostępnych na rynku, HDS oferuje pojedynczą platformę programową, która konsoliduje pamięć masową dla wszystkich typów danych.
 • Zunifikowane rozwiązanie administracyjne Hitachi Command Suite ogranicza czas potrzebny na zarządzanie pamięcią masową używaną przez wiele aplikacji.

Wydajność operacyjna

 • Całkowity koszt operacyjny obniżony o 30 proc. w porównaniu do systemów nieoferujących wirtualizacji.
 • Największy w tej klasie rozmiar katalogu domowego pozwala utworzyć więcej plików i folderów, niż konkurencyjne rozwiązania.
 • Największe w tej klasie woluminy ograniczają czas potrzebny na zarządzanie dużymi systemami plików i milionami plików.
 • Konstrukcja platformy, który ogranicza zużycie energii i zajmowane miejsce, przyczynia się do obniżenia kosztów środowiskowych o 40 procent.

Wsparcie dla strategii HDS Flash

 • HUS VM obsługuje dyski SSD i będzie wspierać zapowiedzianą niedawno strategię integracji pamięci flash poprzez zintegrowane urządzenia oparte na nowym, zaprezentowanym w sierpniu kontrolerze firmy Hitachi.

 

Korzyści i wsparcie dla klientów

HUS VM oferuje średnim i dużym przedsiębiorstwom najwyższy stopień niezawodności oraz skalowalności wewnątrz i na zewnątrz systemu pamięciowego. Dzięki HUS VM organizacje mogą efektywniej wykorzystać dostępną pojemność poprzez wirtualizację i ułatwić sobie migrację danych.

Platforma HUS VM jest wspierana przez globalną organizację serwisową i sieć partnerów, co pomaga ograniczyć koszty operacyjne i kapitałowe. HUS VM upraszcza też zarządzanie zwirtualizowanymi aplikacjami oraz wdrażanie pamięci blokowej i plikowej, m.in. na użytek VMware, Microsoft SQL Server, Microsoft Office SharePoint Server, Microsoft Exchange Server i VMware View (VDI). Inne dodatki i adaptery HUS VM zapewnią administratorom Microsoft System Center, Oracle Enterprise Manager i VMware vCenter szczegółowy wgląd w ich aplikacje infrastrukturalne. Kilku partnerów strategicznych, w tym Brocade, Cisco, Intel, Microsoft Corp. i VMware oraz członkowie programu Hitachi TrueNorth™, m.in. ASG, Datalink, Lumenate, Mainline Information Systems i ViON, podzieliło się swoimi uwagami na temat Hitachi Unified Storage VM. Ulepszone usługi migracji i zarządzania HDS wykorzystują wirtualizację i zunifikowaną architekturę, aby umożliwić klientom płynne przejście na nową platformę i szybko usprawnić ich działalność w nowym, zwirtualizowanym środowisku.

 

Nowości w szkoleniach dla partnerów dotyczących HUS VM

Wszystkie szkolenia w zakresie HUS VM będą objęte programem stypendialnym Hitachi TrueNorth. Program stypendialny Hitachi TrueNorth oferuje partnerom bezpłatne szkolenia (za zgodą HDS) i dotyczy wszystkich kursów prowadzonych przez Hitachi Data Systems Academy. Program TrueNorth uwzględnia potrzeby partnerów, umożliwiając im tworzenie innowacyjnych rozwiązań opartych na platformie Hitachi Unified Storage. Partnerzy Hitachi TrueNorth mogą uzyskać więcej informacji o najnowszej ofercie związanej z HUS VM w portalu szkoleniowym HDS.

TDC Hosting:

„TDC Hosting to zaufany dostawca hostingu, który oferuje klientom najlepszą infrastrukturę IT, gwarantując całodobową dostępność usług. Od pięciu lat korzystamy z technologii Hitachi Data Systems i jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanej wiedzy, wsparcia, wydajności, stabilności oraz oszczędności kosztów. Hitachi Unified Storage VM to najnowsza oferta Hitachi Data Systems, której przyjrzymy się bliżej, ponieważ zapewnia ona skalowalność i funkcjonalność, jakiej próżno szukać na dzisiejszym rynku”

– Andreas Holmblad, administrator pamięci masowej

Źródło: http://www.dlp-expert.pl/news/id,207/platforma_z_wirtualizacja_wszystkich_typow_danych.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *