WARSZAWA 1 kwietnia 2015 r.  – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), światowy dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności zunifikowanej, zdefiniowanej programowo pamięci masowej. Łączy ona rozwiązania Red Hat Ceph Storage, znane wcześniej jako Inktank Ceph Enterprise, oraz Red Hat Gluster Storage, znane dotychczas jako Red Hat Storage Server. Zunifikowana oferta pamięciowa Red Hat ułatwi przedsiębiorstwom zarządzanie bieżącymi i przyszłymi obciążeniami roboczymi z wykorzystaniem oprogramowania open source i standardowego sprzętu.

 

Dzisiejsze oświadczenie to ważny etap misji, jaką jest wprowadzenie otwartej, definiowanej programowo pamięci masowej, do przedsiębiorstw. Red Hat rozpoczął ją od przejęcia firmy Gluster, Inc. w październiku 2011 r. oraz nabycia Inktank, Inc., dostawcy Ceph, w maju 2014 r. Produkt stworzony przez Inktank został poddany inżynieryjnej kontroli jakości. Obecnie stanowi w pełni wspierane przez Red Hat rozwiązanie, sprzedawane pod nową marką Red Hat Ceph Storage.

 

Zarówno Red Hat Gluster Storage, jak i Red Hat Ceph Storage to otwarte, skalowalne poziomo, definiowane programowo rozwiązania pamięci masowej, które działają na standardowym sprzęcie i posiadają niezawodne, programowalne architektury. Każde nadaje się jednak do odrębnych rodzajów obciążeń roboczych. Oferta Red Hat Storage – zbadana pod kątem zgodności z czołowymi rozwiązaniami sprzętowymi i programowymi partnerskich firm – daje przedsiębiorstwom pewność, że ich obciążenia robocze będą zoptymalizowane pod kątem otwartej, definiowanej programowo pamięci masowej.

 

Red Hat Gluster Storage sprawdza się w takich zastosowaniach biznesowych, jak wirtualizacja, analityka oraz udostępnianie i synchronizacja informacji. Z kolei Red Hat Ceph Storage dedykowane jest infrastrukturalnym rozwiązaniom chmurowym, takich jak OpenStack. Zarówno Red Hat Ceph Storage, jak i Red Hat Gluster Storage operują na danych archiwalnych i multimedialnych, umożliwiając klientom wybór rozwiązania najlepiej dostosowanego do ich potrzeb w zakresie pamięci masowej.

Wypowiedzi

Ranga Rangachari, wiceprezes i dyrektor generalny, Storage and Big Data, Red Hat

„Oferta produktów Red Hat Storage oraz wizja pamięci masowej definiowanej przez oprogramowanie otwarte może ułatwić przedsiębiorstwom zarządzanie bieżącymi i przyszłymi obciążeniami roboczymi w nowych, szybko rozwijających się infrastrukturach chmurowych, takich jak OpenStack.”

 

Dodatkowe informacje:

O firmie Red Hat

Red Hat jest czołowym światowym dostawcą rozwiązań open source, który wykorzystuje podejście społecznościowe, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie związane z chmurą obliczeniową, Linuksem, oprogramowaniem middleware, pamięcią masową i wirtualizacją. Red Hat oferuje również nagradzane usługi w zakresie wsparcia, szkoleń i konsultingu. Jako ośrodek integrujący partnerów i społeczności open source Red Hat pomaga w tworzeniu ważnych, innowacyjnych technologii, które uwalniają zasoby potrzebne do rozwoju i przygotowują klientów na przyszłość IT. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.redhat.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *