WARSZAWA, 22 lipca 2014 r.

Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają wysoką dostępność dla nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center™), poinformował o nowej wersji Veeam Management Pack (MP) v7 for System Center. Veeam MP v7 obsługuje Microsoft Hyper-V i  zapewnia pełny wgląd w środowiska Hyper-V i VMware vSphere – od aplikacji do warstwy fizycznej w czasie rzeczywistym. Umożliwia tym samym monitorowanie tych środowisk z poziomu Microsoft System Center, alarmując o problemach, zanim wpłyną one na funkcjonowanie systemu. Veeam wprowadził też w pełni funkcjonalne edycje Enterprise Plus i Enterprise, które uwzględniają różne potrzeby w zakresie zarządzania środowiskiem IT i różne budżety użytkowników System Center.

Veeam MP v7 rozszerza funkcje System Center Operations Manager, aby zapewnić pełny wgląd w infrastrukturę wirtualną i fizyczną oraz w ich wzajemne zależności. Menedżerowie IT otrzymują narzędzia do monitorowania, analizy i planowania, które pozwalają szybko rozwiązywać problemy, podejmować świadome decyzje oraz zapewnić całodobową dostępność systemów firmy.

Nowe funkcje w Veeam MP v7 to między innymi:

  • Mierzenie wydajności Hyper-V w czasie rzeczywistym –zapewnia administratorom Hyper-V wgląd w aktualny stan środowisk. Veeam Task Manager do Hyper-V informuje o wykorzystaniu pamięci i procesora przez system główny i każdą maszynę wirtualną.
  • Planowanie wydajności chmur hybrydowych –przyspiesza i racjonalizuje planowanie środowisk chmury hybrydowej. Veeam MP v7 analizuje lokalne obciążenia wirtualne i zaleca odpowiednie zasoby chmurowe Microsoft Azure lub VMware vCloud Hybrid Service, aby dział IT mógł efektywnie zaplanować i opracować budżet dla  strategii chmury hybrydowej.
  • Raportowanie profilów zabezpieczeń hosta vSphere –zapewnia działowi IT wgląd w ustawienia zabezpieczeń vSphere związane z zaporami i usługami sieciowymi, dostarczając informacje o tym, co się zmieniło, kto i kiedy to zmienił, a także inne szczegóły potrzebne do śledzenia konfiguracji bezpieczeństwa.
  • Ulepszona automatyzacja wdrożeń Veeam MP – ogranicza czas i nakład pracy związany z implementacją Veeam MP w największych środowiskach VMware poprzez automatyczne wdrażanie komponentów zbiorczych.

„Poprzez pełną integrację Microsoft Hyper-V z Veeam MP v7 oferujemy szybko rosnącej grupie użytkowników Hyper-V te same zaawansowane narzędzia do zarządzania i monitorowania, z których od dawna korzystają administratorzy vSphere — powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam. — Są to między innymi pełny wgląd w krytyczne systemy wirtualne, ograniczanie ryzyka i prewencyjne monitorowanie Hyper-V z poziomu pojedynczej konsoli Microsoft System Center Operations Manager”.

 

„Jesteśmy zadowoleni, że Veeam wspiera System Center za pomocą Veeam Management Pack™ v7 — powiedział Chris Van Wesep, dyrektor, Product Marketing, działu Cloud & Enterprise w Microsoft. — Najnowsza wersja Veeam Management Pack rozwija zunifikowane podejście Microsoft System Center do zarządzania infrastrukturą wirtualną i fizyczną w systemach lokalnych, u dostawców usług i w środowiskach Microsoft Azure”.

„Zachowanie ciągłości biznesowej w skomplikowanych systemach łączących zasoby wirtualne i fizyczne wymaga rozwiązań, które rozumieją całe środowisko — powiedział Iain Mobberley, dyrektor techniczny w OCSL, brytyjskiej firmie specjalizującej się w integrowaniu systemów, będącej „złotym” partnerem Veeam. — Nasi klienci wykorzystują Veeam Management Pack zintegrowany z Microsoft System Center do monitorowania i analiz, aby ograniczyć ryzyko IT, a także wypełnić zobowiązania SLA”.

 

Edycje produktu

Obecnie Veeam MP v7 oferuje dwie opcje licencjonowania: edycję Enterprise Plus oraz edycję Enterprise.

  • Edycja Enterprise Plus zapewnia funkcje zapewniające strategiczny wgląd w funkcjonowanie systemu od aplikacji do warstwy fizycznej, a także narzędzia analityczne do podejmowania decyzji, planowania i optymalizacji dynamicznych środowisk wirtualnych. Na przykład dział IT może wykorzystać Veeam MP, aby w czasie rzeczywistym analizować działanie klastra i ustalić, za ile dni zasoby obliczeniowe całkowicie się wyczerpią. Pozwoli to zareagować, zanim dojdzie do problemu. Obecni użytkownicy Veeam MP v6.5 z ważną umową wsparcia technicznego mogą przejść na edycję Enterprise Plus bez dodatkowych opłat.
  • Edycja Enterprise została zaprojektowana z myślą o taktycznych zadaniach administracyjnych i obejmuje monitorowanie, zarządzanie alarmami, szablony raportów oraz zaawansowane konsole, a także podzbiór funkcji administracyjnych oferowanych przez poprzednie wersje Veeam MP.

Wstępna oferta na Veeam MP v7 do Hyper-V  w wersji Enterprise

Do 31 grudnia 2014 Veeam oferuje bezpłatnie każdemu klientowi nawet 100 pełnych licencji produkcyjnych na wersję Enterprise Veeam MP for Hyper-V, oraz roczną umowę wsparcia technicznego. Te bezpłatne licencje można zamienić na w pełni funkcjonalną edycję Enterprise Plus.

Ceny

Rozwiązanie Veeam Management Pack v7 jest już dostępne. W Polsce edycja Enterprise Plus kosztuje 450 euro za gniazdo procesora Hyper-V lub vSphere. Edycja Enterprise kosztuje 250 euro za gniazdo i można zamienić ją na wersję Enterprise Plus. W innych regionach rozwiązanie Veeam Management Pack v7 jest dostępne w cenach lokalnych. Na stronie www.veeam.com/mp można uzyskać dodatkowe informacje o produkcie i cenach oraz zarejestrować się, aby otrzymać bezpłatne licencje na edycję Enterprise Veeam MP do Hyper-V.

Veeam przedstawi swoje rozwiązania do zapewniania dostępności na konferencji VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event, która odbędzie się w dniach 6-9 października 2014 r. w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Veeam zaprosi branżowych ekspertów, klientów i partnerów, którzy dowiedzą się, jak zapewnić ciągłe funkcjonowanie firmy — Always-On Business™. Zapisy są już otwarte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *