Veeam® Software, innowacyjny dostawca rozwiązań, które zapewniają wysoką dostępność dla nowoczesnych  centrów danych (Availability for the Modern Data Center™), poinformował, że Veeam Management Pack™ (MP) v7 dla System Center będzie obsługiwał Microsoft Hyper-V. To wydanie Veeam MP w pełni integruje się z Microsoft System Center Operations Manager, zapewniając wgląd we wszystkie aspekty funkcjonowania systemu, od aplikacji do warstwy fizycznej, zarówno w środowiskach Microsoft Hyper-V, jak i VMware vSphere. Nowa wersja zwiększa również wgląd w infrastrukturę Veeam Backup & Replication™, która chroni kluczowe biznesowe środowiska Hyper-V i VMware.

„W nowej wersji Veeam Management Pack dodaliśmy obsługę Hyper-V, aby działy IT w dużych firmach miały pełen wgląd w krytyczne systemy wirtualne i mogły ograniczać ryzyko oraz aktywnie monitorować Hyper-V i vSphere z poziomu pojedynczej konsoli Microsoft System Center”, powiedział Ratmir Timashev, dyrektor generalny Veeam.

Veeam MP automatycznie integruje się z natywnymi mechanizmami monitorowania aplikacji w System Center Operations Manager, aby wyświetlić zależności między elementami infrastruktury wirtualnej. Możliwość przechodzenia od poziomu aplikacji do warstwy fizycznej w mapach zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i topologii sieci zapewnia działom IT narzędzia do szybkiego reagowania na problemy, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na procesy biznesowe i produktywność użytkowników.

„Możliwość pełnego wglądu w środowisko zwirtualizowane jest niezmiernie ważna dla podejmowania świadomych decyzji biznesowych, które umożliwiają planowanie i rozwój w założonym czasie — powiedziała Cameron Fuller, główny analityk w firmie Catapult Systems, Veeam ProPartner. — Administratorzy systemowi potrzebują kluczowych informacji o środowiskach Hyper-V i vSphere, których dostarcza Veeam Management Pack”.

Użytkownicy, którzy chcieliby wcześniej zapoznać się z monitorowaniem i raportowaniem środowisk Hyper-V za pomocą Veeam Management Pack v7 dla System Center, mogą zarejestrować się pod adresem http://go.veeam.com/mp-v7-pl, aby uzyskać dostęp do publicznej wersji beta.

Veeam będzie demonstrował obsługę Hyper-V na konferencji Microsoft TechEd North America na stoisku nr 1301 w dniach 12 – 15 maja 2014 r. w Houston w Teksasie.

Veeam Management Pack v7 do System Center ma być ogólnie dostępny w lipcu 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *