Rozwiązania te są dostępne w ramach nowego programu HP Simply StoreIT. Program ten oferuje szkolenia, usługi marketingowe i premie dla partnerów handlowych HP, co pozwala im szybko rozwiązywać problemy klientów z sektora MSP oraz wykorzystywać nowe możliwości osiągania przychodów.

HP

HP wprowadziło nowe rozwiązania, które umożliwiają małym i średnim przedsiębiorstwom oraz instytucjom administracji publicznej maksymalne wykorzystanie inwestycji w pamięć masową. Są to: nowej generacji macierz dysków MSA klasy podstawowej, rozszerzenia oferty HP StoreEasy Storage i nowy program dla partnerów handlowych HP.

Ograniczone zasoby informatyczne i brak odpowiedniej wiedzy specjalistycznej mogą utrudniać małym i średnim firmom wdrażanie systemów pamięci masowej niezbędnych do obsługi aplikacji wymagających wysokiej dostępności i wydajności.

Nowy system pamięci masowej HP MSA 2040 upraszcza zarządzanie i zapewnia nawet czterokrotnie większą szybkość w porównaniu z zewnętrznymi systemami dyskowymi w zbliżonej cenie(1). Rozszerzona oferta HP StoreEasy Storage umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom efektywne zarządzanie rosnącą liczbą plików danych oraz ich ochronę bez potrzeby posiadania specjalnych umiejętności.

Rozwiązania te są dostępne w ramach nowego programu HP Simply StoreIT. Program ten oferuje szkolenia, usługi marketingowe i premie dla partnerów handlowych HP, co pozwala im szybko rozwiązywać problemy klientów z sektora MSP oraz wykorzystywać nowe możliwości osiągania przychodów.

Wydajna macierz Fibre Channel klasy podstawowej umożliwia małym i średnim firmom maksymalne wykorzystanie inwestycji
Brak wykwalifikowanych pracowników i ograniczony budżet często zmuszają firmy z sektora MSP do wdrażania mniej wydajnych, lecz tańszych rozwiązań współużytkowanej pamięci masowej do nowych zastosowań, takich jak wirtualizacja.

Nowy system pamięci masowej HP MSA 2040 pozwala uniknąć tego typu kompromisów dzięki korzystniejszemu wskaźnikowi cena/wydajność w porównaniu z innymi macierzami Fibre Channel o zbliżonych cenach(2). MSA 2040, pierwsza macierz tej klasy, która oferuje połączenie Fibre Channel 16 Gb/s(3), została opracowana w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie. Wysoka przepustowość, w połączeniu z zaawansowanym kontrolerem i wydajnym dyskiem SSD, pozwala obsługiwać większe obciążenia i zwiększa zysk w przeliczeniu na operację wejście-wyjścia. Dzięki temu klienci mogą:

•    zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego w centrum przetwarzania danych i obniżyć koszty energii, dzięki obsłudze większej liczby maszyn wirtualnych za pomocą mniejszej ilości sprzętu;

•    przyspieszyć wdrożenie  poprzez proste przełożenie dotychczasowych dysków z MSA poprzedniej generacji do nowego systemu HP MSA 2040 bez utraty danych;

•    lepiej wykorzystywać dotychczasowe zasoby dzięki prostemu interfejsowi zarządzania, który obecnie jest używany przez administratorów serwerów HP ProLiant i HP BladeSystem.

Rozszerzona oferta rozwiązań HP StoreEasy Storage, które łatwo integrują się z infrastrukturą Microsoft Windows®, umożliwia klientom przechowywanie i ochronę nieustrukturyzowanych danych oraz zarządzanie nimi na potrzeby tysięcy jednoczesnych użytkowników. Zapewnia także stałą dostępność plików i aplikacji.

Ceny i dostępność

Ceny konfiguracji MSA 2040 z dwoma kontrolerami zaczynają się od 11 470 USD. Przewiduje się, że będą one dostępne na całym świecie od czerwca, bezpośrednio od HP lub od partnerów handlowych(4). Rozszerzenia HP StoreEasy Storage będą dostępne bezpłatnie dla dotychczasowych i nowych klientów od czerwca. Program dla partnerów handlowych HP Simply StoreIT jest już dostępny na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *