Synology RackStation RS10613xs+ to niezawodne rozwiązanie do pamięci masowej o wydajności najwyższej klasy, przeznaczone dla przedsiębiorstw, które potrzebują niezakłóconej obsługi wszechstronnych aplikacji biznesowych. Rozszerzany do 424 TB serwer Synology RackStation RS10613xs+ upraszcza zarządzanie danymi, optymalizuje środowiska wirtualizacji, a także umożliwia szybkie zwiększanie pojemności pamięci masowej przy minimalnym nakładzie pracy i czasu podczas konfiguracji i konserwacji.

Serwer Synology RS10613xs+ jest objęty 3-letnią ograniczoną gwarancją firmy Synology. EPA Systemy oficjalny dystrybutor Synology w Polsce oferuje nowe modele z 5-letnią gwarancją z opcją NBD (gwarantowana naprawa na następny dzień roboczy) oraz „on-site” (naprawa w miejscu instalacji).


Dzięki mechanizmowi Link Aggregation serwer RS10613xs+ oferuje wysoką wydajność z przepustowością ponad 2000 MB/s oraz 200 000 IOPS w konfiguracji RAID 51. Zaawansowana technologia flash oraz połączenie dysków twardych i pamięci podręcznej SSD zoptymalizowanej pod kątem odczytu skutecznie zwiększają przepustowość, zmniejszając jednocześnie koszt w przeliczeniu na gigabajt. Oprócz standardowych 4 portów Gigabit serwer RS10613xs+ obsługuje podwójną łączność 10GbE dzięki dodatkowej karcie sieciowej PCI Express x8 2. generacji. W ten sposób można zmaksymalizować przepustowość i zyskać najwyższej klasy wydajność, jakiej wymagają od systemu pamięci masowej aplikacje intensywnie przetwarzające dane.
Wyposażony w 8 GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia o maksymalnie 32 GB ECC RAM serwer RS10613xs+ zapewnia dokładność danych oraz najwyższej klasy wydajność. Dzięki temu stanowi solidną podstawę do zadań o znaczeniu krytycznym dla firmy.

Procesor Xeon Quad Core 3.1GHz, 8GB RAM ECC, dodatkowa pamięć cache na dysku SSD dla operacji dyskowych, dwa złącza zewnętrzne SAS do rozbudowy – to wszystko zapewnia maksymalną wydajność.

Niezawodne funkcjonowanie systemów ma zasadnicze znaczenie dla użytkowników biznesowych, którzy na co dzień polegają na serwerach komercyjnych. RS10613xs+ zaspokaja te potrzeby, oferując szeroki zakres funkcji zwiększających dostępność i nadmiarowość:
●Synology High Availability Manager zapewnia bezproblemowe przełączanie serwerów w klastrze w przypadku awarii serwera, minimalizując jej wpływ na aplikacje.2
●Synchronizacja folderów współdzielonych replikuje dane w czasie rzeczywistym na innym serwerze NAS firmy Synology w zdalnej lokalizacji, co umożliwia szybkie przywracanie działania w docelowym czasie RTO firmy.
●Nieprzerwaną pracę zapewniają nadmiarowe ścieżki transmisji danych, zasilacze, wentylatory systemowe i porty sieciowe z obsługą przełączania awaryjnego.
●Nieprzerwaną pracę serwera podczas wymiany dysków umożliwia proaktywna, globalna funkcja Hot Spare.
●Opracowana z myślą o wysokiej niezawodności konstrukcja obejmuje bezwentylatorowy radiator procesora oraz technologię pasywnego chłodzenia, eliminując pojedynczy punkt awarii całego systemu.
●Moduły pamięci ECC RAM wykrywają i korygują błędy występujące podczas przesyłu danych.


Dzięki łącznej pojemności pamięci masowej do 424 TB3 serwer RS10613xs+ rozwija się wraz z firmą i umożliwia płynne rozszerzanie pojedynczych wolumenów na bieżąco nawet do 108 TB. Kiedy pojemność pamięci masowej serwera RS10613xs+ zacznie się wyczerpywać, można ją łatwo rozszerzyć przy użyciu jednostki Synology RX1213sas. RS10613xs+ obsługuje do 106 dysków SATA, SAS lub SSD, zapewniając elastyczną pojemność i zrównoważoną wydajność zaspokajającą potrzeby różnych aplikacji i procesów.
Zarządzanie pojemnością obszernej pamięci serwera RS10613xs+ jest proste i elastyczne. W przeciwieństwie do standardowych układów macierzy RAID serwer RS10613xs+ umożliwia tworzenie wolumenów na strukturach zgrupowanych macierzy RAID. Zwiększa to niezawodność, zmniejszając ryzyko awarii dysku, a także zwiększa elastyczność i skuteczność zarządzania pamięcią masową na wszystkich dyskach twardych. Pojemność wolumenów można w razie potrzeby w prosty sposób powiększyć, bez przerw w pracy.

Integrując pamięć masową na poziomie plików (NAS) i bloków (SAN) w jeden, ujednolicony system pamięci masowej, RS10613xs+ umożliwia firmom ekonomiczne zarządzanie danymi przy użyciu wielu protokołów i zmniejszenie łącznego kosztu posiadania:

●Obsługa wielu protokołów sieciowych (CIFS/SMB, AFP i NFS) gwarantuje bezproblemowe udostępnianie plików między platformami Windows®, Mac® i Linux®.
●Przystępny cenowo i ekonomiczny interfejs iSCSI umożliwia użytkownikom z dużych firm konsolidowanie pamięci masowej w macierzach pamięci masowej w centrach danych.
●Dla jednostek iSCSI LUN na poziomie plików dostępna jest funkcja Thin Provisioning, która maksymalizuje wykorzystanie pamięci masowej, umożliwiając administratorom bezpieczną nadsubskrypcję, a następnie zwiększanie pamięci zależnie od potrzeb.

RS10613xs+ zapewnia bezproblemowe rozwiązanie do środowisk wirtualizacji, takich jak VMware, Citrix® i Hyper-V®. Certyfikowany pod kątem zgodności z VMware vSphere® 5 i integracji z VAAI2 serwer RS10613xs+ umożliwia rozładowanie obciążenia związanego z niektórymi operacjami w pamięci masowej i optymalizuje wykorzystanie mocy obliczeniowej. W ten sposób zapewnia niezrównaną wydajność w środowiskach VMware. Jako scentralizowana pamięć środowiska wirtualizacji serwer RS10613xs+ umożliwia migrację maszyn wirtualnych i przenoszenie pomiędzy serwerami, eliminując przestoje i zakłócenia w dostarczaniu usług użytkownikom.

Oprogramowanie Synology DiskStation Manager (DSM) serwera RS10613xs+ jest w pełni wyposażone w aplikacje i funkcje przeznaczone specjalnie dla dużych przedsiębiorstw:
● Łatwa integracja z dotychczasowymi środowiskami sieciowymi firmy za pośrednictwem usług Windows AD i LDAP bez ponownego tworzenia kont użytkowników.
● Obsługa Windows ACL umożliwia korzystanie z precyzyjnej kontroli dostępu oraz skutecznych ustawień uprawnień, dzięki czemu RS10613xs+ doskonale dopasowuje się do istniejącej infrastruktury.
● Wbudowane aplikacje chronią zasoby informacyjne, tworząc regularnie kopie zapasowe plików i jednostek iSCSI LUN — zarówno lokalnie, jak i zdalnie.
● Nieustanna ochrona danych przy użyciu migawek folderów współdzielonych umożliwia przywracanie poprzednich wersji w razie potrzeby.
● Advanced Encryption Standard (AES) z przyspieszeniem sprzętowym zapewnia bezpieczeństwo folderów współdzielonych bez zmniejszania szybkości dostępu.

Synology jednocześnie wprowadziło na rynek RX1213sas, to rozwiązanie do łatwego rozszerzania pojemności pamięci masowej serwera Synology RackStation RS10613xs+, które umożliwia dodanie 12 napędów dyskowych przy bezpośrednim połączeniu i bez wyłączania serwera.

Kiedy pojemność pamięci masowej na serwerze Synology RS10613xs+ zacznie się wyczerpywać, można ją łatwo zwiększyć przy użyciu jednostki rozszerzającej Synology RX1213sas o 12 dodatkowych dysków SATA, SAS lub SSD, uzyskując elastyczność i zrównoważoną wydajność. Wolumeny na serwerze Synology RS10613xs+ można rozszerzyć bezpośrednio bez konieczności ponownego formatowania dysków, co pozwala na ciągłą pracę serwera Synology RS10613xs+ podczas rozszerzania pojemności. Jednostka Synology RX1213sas skonfigurowana jako osobny wolumen stanowi proste rozwiązanie na potrzeby tworzenia kopii zapasowej danych z serwera Synology RS10613xs+.

Jednostka Synology RS10613xs+ łączy się bezpiecznie z serwerem Synology RX1213sas za pośrednictwem podwójnych kabli SAS w celu zapewnienia maksymalnej przepustowości i nadmiarowości połączenia. Dyski w podłączonej jednostce Synology RX1213sas mogą działać jako dyski wewnętrzne serwera Synology RS10613xs+ bez żadnych opóźnień w pobieraniu danych. Nieprzerwaną pracę zapewniają ponadto nadmiarowe zasilacze. Do zarządzania jednostką Synology RX1213sas służy oprogramowanie Synology DiskStation Manager. Nie jest konieczna instalacja żadnego dodatkowego oprogramowania.
Nowe modele będą dostępne w EPA Systemy oficjalnego dystrybutora Synology na terenie Polski już w pierwszej połowie Listopada za 18800PLN+VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *