Hitachi Data Systems, przedstawiła nowy moduł pamięci masowej – Hitachi Accelerated Flash. Oferuje on innowacyjną technologię kontrolera pamięci flash opracowaną przez Hitachi, Ltd., a jego konstrukcję zoptymalizowano pod kątem instalacji w szafie rack. Dzięki tym cechom moduł osiąga większą wydajność, niższy koszt na bit i większą pojemność w porównaniu z dyskami SSD dostępnymi dzisiaj na rynku.

sp_hds_logo

Moduł Hitachi Accelerated Flash można obecnie wykorzystać w macierzy enterprise Hitachi Virtual Storage Platform (VSP). Dzięki niemu klienci mogą uzyskać wysoki zwrot z inwestycji w pamięć flash za sprawą niższych kosztów operacyjnych. Hitachi Accelerated Flash to pierwszy produkt, w którym zastosowano nowy kontroler pamięci flash opracowany przez Hitachi, Ltd.

„Ogłoszony moduł to przełomowe osiągnięcie dla przyszłych zastosowań technologii flash w centrach danych — powiedział Roberto Basilio, wiceprezes, Infrastructure Platforms Product Management, Hitachi Data Systems. — Hitachi Accelerated Flash to pierwsze urządzenie flash zoptymalizowane pod kątem wydajności i niezawodności wymaganej w aplikacjach krytycznych. Do aplikacji tych należą bazy danych OLTP, systemy ERP, zarządzanie danymi finansowymi, metadane i indeksowanie. Dzięki innowacyjnemu, wielordzeniowemu kontrolerowi Hitachi mogliśmy wykorzystać pamięć flash typu Multi-Level Cell (MLC) w rozwiązaniu korporacyjnym, zwiększając jej trwałość i uzyskując wydajność wyższą niż w przypadku pamięci typu Single-Level Cell (SLC). Efektem jest najniższy koszt na bit wśród wszystkich korporacyjnych rozwiązań MLC flash”.

W ciągu kilku ostatnich lat technologia flash upowszechniła się w centrach danych, ale przeszkodą dla jej masowego stosowania w charakterze pamięci masowej były wysokie koszty, ograniczona wytrzymałość i niska wydajność zapisu. Działy IT musiały wybierać między wydajnością a pojemnością, aby zmieścić się w ograniczonym budżecie. Pamięć Hitachi Accelerated Flash fundamentalnie zmienia ten model, odpowiadając na zapotrzebowanie klientów na dużą pojemność, wysoką wydajność  i najniższy koszt na bit. Umożliwia to zaawansowana technologia kontrolera Hitachi, która zwiększa wydajność pamięci MLC flash do poziomu przekraczającego osiągi droższej pamięci SLC flash, a wytrzymałość — do poziomu korporacyjnego. Hitachi Accelerated Flash zapewnia wydajność, cenę, pojemność i korzyści środowiskowe, jakich domagają się klienci, a którym nie mogą sprostać konkurencyjne rozwiązania pamięci półprzewodnikowej.

Pamięć Hitachi Accelerated Flash oferuje kilka unikatowych możliwości, m.in. bieżącą kompresję zapisu, która przyspiesza zapis danych i zwiększa wytrzymałość pamięci MLC flash. W porównaniu z dyskami MLC SSD o pojemności 400 GB, Hitachi Accelerated Flash osiąga 4-krotnie wyższą wydajność, lepszą energooszczędność, a zarazem koszt na bit niższy o 46 proc. Aby zapewnić klientom jeszcze większe oszczędności, pamięć Hitachi Accelerated Flash jest w pełni kompatybilna z wszystkimi funkcjami Hitachi VSP, w tym Hitachi Dynamic Tiering (HDT). Funkcja ta pozwala systemowi automatycznie optymalizować rozmieszczenie danych poprzez zapisywanie najbardziej aktywnych danych w pamięci Hitachi Accelerated Flash, a mniej aktywnych — na ekonomicznych, ale wolniejszych dyskach twardych.

Moduł Hitachi Accelerated Flash pasuje do nowej obudowy flash o wysokości 8U. Każda obudowa może skalować się od 6,4 TB do 76,8 TB pamięci flash, co oznacza gęstość 2-krotnie większą od największych dostępnych dziś dysków MLC SSD. Platforma Hitachi VSP może pomieścić nawet 4 obudowy flash, co oznacza ponad 300 TB pamięci flash na jeden system. Wdrożenie nowego modułu daje obecnym klientom Hitachi VSP elastyczność, aby zaprojektować wielowarstwowe i efektywne kosztowo środowisko do najbardziej wymagających zastosowań. Klienci mogą osiągnąć ten cel przy zachowaniu tego samego środowiska zarządzania pamięcią masową, wsparciu dla wirtualizacji z zewnątrz, braku przestojów i zaawansowanych funkcjach, do których są przyzwyczajeni dzięki Hitachi VSP.

Plany produktowe flash Hitachi Data Systems obejmują serwery, pamięć masową i urządzenia sieciowe z myślą o takich scenariuszach, jak przyspieszanie obliczeń, buforowanie i wysokowydajne przetwarzanie danych. Hitachi Data Systems będzie uzupełniać ofertę o dodatkowe rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pamięci flash i cechujące się dużą wydajnością, dostępnością i niezawodnością. Zwiększą one zwrot z inwestycji w pamięć flash i zmniejszą koszty operacyjne w porównaniu z alternatywnymi lub jednofunkcyjnymi produktami flash.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *