ASUSTOR AS7004T uzupełnia gamę serwerów AS7008T oraz AS7010T z nowej serii AS70T. To kompaktowe, wydajne urządzenie w obudowie typu tower, dedykowane dla wymagających firm i do zastosowań multimedialnych. AS7004T wykorzystuje dwurdzeniowy procesor Intel® Core i3-4330 3.5GHz, posiada 2GB pamięci SO-DIMM DDR3 RAM (z możliwością rozbudowy do maksymalnie 16GB), oferuje obsługę czterech dysków twardych i nawet 24TB przestrzeni na dane, a także zapewnia prędkość odczytu i zapisu przekraczającą 112 MB/s. Zaawansowane rozwiązania sprzętowe zapewniają odtwarzanie wideo w jakości 4K poprzez złącze HDMI 1.4a, a wyjście S/PDIF obsłuży dźwięk w wysokiej rozdzielczości. Całość sprawia, że AS7004T to nie tylko wydajny serwer NAS, ale i wysokiej jakości centrum multimedialne.

AUSTOR AS7004T
AUSTOR AS7004T

ASUSTOR Inc., dostawca innowacyjnych rozwiązań sieciowych do przechowywania danych, wprowadza na rynek nowy serwer NAS w obudowie tower – model AS7004T. Czterodyskowe urządzenie to najbardziej kompaktowy pod względem rozmiarów reprezentant najnowszej serii AS70T. Zapewnia obsługę nawet 24TB przestrzeni na dane i wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intel® Core i3-4330 3.5GHz oraz 2GB pamięci SO-DIMM DDR3 RAM (z możliwością rozszerzenia do maksymalnie 16GB). Uzyskiwana przez serwer prędkość odczytu i zapisu przekracza 112 MB/s. Dodatkowo, AS7004T oferuje dwa gigabitowe porty Ethernet, trzy złącza USB 3.0 i dwa w standardzie 2.0, a także dwa porty eSATA. Urządzenie posiada także specjalny układ chłodzący, złożony z wyjątkowo dużego wentylatora oraz dedykowanych przewodów wentylacyjnych. Współpracują one z odpowiednio zaprojektowanymi tackami na dyski twarde, zapewniając przepływ powietrza od frontu urządzenia do jego tylnej części, efektywnie chłodząc zarazem procesor jak i nośniki danych. Realizowany przez system operacyjny ADM mechanizm inteligentnej kontroli pracy wentylatora zapewnia optymalne parametry jego pracy i ciche działanie układu chłodzenia. Wydajna konfiguracja sprzętowa AS7004T oraz bogaty zestaw złącz multimedialnych to także ciekawa oferta dla użytkowników zainteresowanych budową wysokiej jakości, domowego centrum rozrywki.

W celu lepszej ochrony danych, tacki na dyski w modelu AS7004T wyposażono w blokady, uruchamiane bez potrzeby korzystania z dodatkowych narzędzi, które zapobiegają przypadkowemu wysunięciu w trakcie pracy urządzenia.

Pracą AS7004T zarządza najnowsza wersja systemu operacyjnego ADM 2.3 (ASUSTOR Data Master), oferująca odświeżony interfejs użytkownika oraz bardziej płynne działanie. ADM współpracuje z mechanizmem praw dostępu Windows AD oraz ACL, gwarantując bardziej wydajne zarządzanie i szybszą integrację ze środowiskiem w firmie. Dostępna jest także obsługa SMB 2.0, zwiększająca wydajność operacji sieciowych w Windows o 30-50 proc. Miłośnicy multimediów otrzymują możliwość instalacji najnowszej wersji odtwarzacza XBMC w wersji 13, obsługującej wideo w jakości 4K oraz 10-bitowych filmów.

Serwery AS7004T trafiają do sprzedaży na całym świecie. Objęte są 3-letnią gwarancją.

Kluczowe cechy AS7004T:

 • Dwurdzeniowy procesor Intel® Core i3-4330 3.5GHz
 • 2GB DDR3 RAM (z możliwością rozbudowy do 16GB)
 • 3 porty SuperSpeed USB 3.0 (5 Gb/s)
 • 2 porty USB 2.0 Ports & 2 x eSATA
 • 1 złącze HDMI 1.4a
 • 1 złącze S/PDIF
 • Wyświetlacz LCD
 • Odbiornik podczerwieni
 • Obsługiwane typy wolumenów: pojedynczy dysk, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10
 • Obsługa Hot Swap oraz migracji macierzy RAID online
 • Maksymalna pojemność na dane: 24TB
 • Zabezpieczenia tacek na dyski

Tabela zgodności: http://www.asustor.com/service/compatibility?lan=en

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *