Western Digital wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa (small and medium-sized enterprises SME) w łatwym wdrożeniu technologii NVMe™ oraz radykalnym zwiększeniu wydajności aplikacji – dodając do swojego portfolio produktów dla data center pierwszy dysk NVMe SSD klasy enterprise z serii WD Gold™. Warto zaznaczyć, że zdaniem analityków IDC już w 2023 r. dostawy dysków NVMe stanowić będą 79% tego segmentu rynku – co wynika z faktu, że w erze wydajnych wielordzeniowych i wielowątkowych procesorów to właśnie tradycyjne rozwiązania storage stały się wąskim gardłem ograniczającym wydajność firmowych aplikacji.

Problem ten rozwiąże nowy dysk WD Gold NVMe SSD, który na początku 2. kwartału 2020 r. trafi do sieci sprzedaży oraz klientów (w 4 wersjach pojemnościowych). Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu jako podstawowy nośnik danych w serwerach zapewniających najwyższą wydajność, najkrótszy czas reakcji, najwyższą przepustowość oraz doskonałą skalowalność (w porównaniu z klasycznymi nośnikami SATA, używany obecnie w takich zastosowaniach). Dyski WD Gold NVMe SSD będą rozwiązaniem komplementarnym dla niedawno zaprezentowanych WD Gold HDD, zapewniającym wysoko wydajne rozwiązanie storage dla aplikacji i zbiorów danych, w których kluczowe jest zapewnienie niskich opóźnień i wysokiej przepustowości.

Nowe dyski WD Gold NVMe SSD stworzono w oparciu o ogromne doświadczenie Western Digital na każdym poziomie procesu projektowania nowoczesnego rozwiązania storage („silicon-to-system”), od modułów 3D TLC NAND SSD, aż po autorski firmware i własny zintegrowany kontroler. Dla klientów oznacza to zarówno wysoką wydajność, jak i najwyższą niezawodność (zapewnianą przez rozszerzoną 5-letnią ograniczoną gwarancję). Funkcje secure boot oraz secure erase pozwalają użytkownikom wykorzystać dodatkowe warstwy zabezpieczeń.

„Dane zmieniają świat – i to niezależnie od tego, na jaki jego wycinek czy na jaką branżę spojrzymy. Właśnie trwa ogromna transformacja na wielu frontach IT, w każdej branży i w przedsiębiorstwach o różnej wielkości, a wszystko to napędzane jest przez dane. Migracja do rozwiązań NVMe jest kluczowa, pozwala bowiem na wykorzystanie nowych aplikacji, nowych narzędzi i nowych scenariuszy użytkowania. Wprowadzenie do oferty nowego dysku WD Gold NVMe SSD – obok dostępnego już WD Gold HDD – sprawi, że nasi partnerzy handlowi i klienci będą mieli większy wybór i dostępność narzędzi, które pozwolą im na szybsze i bardziej efektywne pozyskanie wartości biznesowej z danych” – wyjaśnia Phil Bullinger, general manager i senior vice president działu Data Center Devices w Western Digital.

Rozwiązania Western Digital dla data center projektowane są z myślą o zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb użytkowników w błyskawicznie się zmieniającym, dynamicznym środowisku biznesowym. W portfolio firmy znajdziemy m.in. rodzinę dysków HDD i SSD Ultrastar®; dyski WD Gold HDD oraz SSD; rozwiązania OpenFlex™ NVMe over Fabrics (NVMe-oF™); platformy storage Ultrastar JBOF/JBOD; rozwiązania bridge NVMe-oF czy napęd Ultrastar memory extension drive.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *