NAKIVO v8.5 ze wsparciem dla Nutanix AHV

W najnowszej wersji oprogramowania NAKIVO Backup & Replication dodano szereg nowych funkcji.

Do wspieranych wirtualizatorów obok Vmware, Hyper-V, instancji EC2 w AWS dołączył Nutanix AHV. Nutanix Acropolis jest natywnym wirtualizatorem wbudowanym w środowisko chmurowe tego producenta, więcej o rozwiązaniach Nutanix: https://www.nutanix.com/products/acropolis/virtualization

Replikacja z backupu. Określone środowiska wymagające dużej niezawodności potrzebują zarówno replikacji jak i backupu. Dotychczas zadania te były niezależne od siebie i wymagały dwukrotnego zrobienia snapshota maszyny wirtualnej, co powodowało dodatkowe obciążenie produkcyjnych hostów. Nowa wersja umożliwia wykonanie repliki z już zrobionego backupu, a zadania można powiązać ze sobą aby proces zautomatyzować.

Nakivo w nowej wersji stało się jeszcze bardziej elastyczne w instalacji, gdyż można zainstalować je na Windows Server 2019 oraz serwerach opartych na systemie Free NAS. A może potrzebujesz mobilnego backup appliance? Od teraz Nakivo można zainstalować również na Raspberry PI.

Autoupdate. Serwisowanie Nakivo stało się jeszcze prostsze niż było, producent dodał funkcję automatycznej aktualizacji, teraz nowa wersja jest oddalona o zaledwie kilka kliknięć, prosto z wbudowanego w Nakivo interfejsu www.

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Check Also

System QNAP NAS OS integruje narzędzia Microsoft Office, aby efektywnie edytować dokumenty

QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Microsoft w celu integracji rozwiązania Office z systemem …