Z przyjemnością informujemy że wersja 9.0 oprogramowania Nakivo Backup & Replication jest już oficjalnie dostępna. Ostatnia wersja umożliwia oprócz rozbudowanych możliwości backupu i replikacji dla środowisk wirtualnych takich jak Vmware, Hyper-V, AWS czy Nutanix backup (plików i obiektów) dla fizycznych serwerów Windows. Drugą z funkcjonalności wyczekiwaną przez część klientów jest wsparcie dla Hyper-V 2019, dzięki czemu oprogramowanie pozwala chronić środowiska korzystające z ostatniej wersji tego hypervisora.

Backup serwerów fizycznych Windows

W Nakivo backup serwerów Windows Server wykonywany jest w trybie application-aware, zapewniającym spójność danych z aplikacji i baz danych (Microsoft Exchange, Active Directory, SharePoint, Oracle i inne) uruchomionych na Twoim serwerze.

Backup wykonywany jest w trybie inkrementalnym, co oznacza, że tylko zmodyfikowane bloki danych są przenoszone przy kolejnych zadaniach backupu, to zapewnia krótszy czas backupu oraz bardziej efektywne wykorzystanie zasobów dyskowych.

Nakivo w celu oszczędności czasu może dodatkowo korzystać z akceleracji sieciowej, kompresji danych oraz deduplikacji czyli przechowywania jedynie unikalnych bloków danych.

Pełne bezpieczeństwo zbackupowanych informacji zapewniają algorytmy szyfrowania umożliwiające szyfrowanie danych zarówno w trakcie transportu jak i spoczynku.

Ostatnim ale nie mniej ważnym usprawnieniem jest wprowadzenie zaawansowanej funkcjonalności P2V umożliwiającej odzyskiwanie danych (plików i obiektów) z serwerów fizycznych w środowisku wirtualnym Vmware lub Hyper-V.

Wsparcie Hyper-V 2019

Jeżeli już korzystasz lub właśnie rozważasz aktualizacje swojego środowiska wirtualizacyjnego do wersji Hyper-V 2019, Nakivo jest w stanie ochronić Twoje maszyny a Ty możesz korzystać z najnowszych funkcji dostępnych w tej wersji.

Źródło: https://www.nakivo.com/blog/nakivo-backup-replication-v9-0-windows-backup/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *