Wirtualizacja jest kluczową częścią nowoczesnych infrastruktur IT. QNAP NAS może posłużyć do utworzenia idealnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, które ochroni maszyny wirtualne.

Ciągle zwiększająca się moc obliczeniowa, nawet w przypadku sprzętu dla klientów indywidualnych, sprawia, że wirtualizacja nie jest już obszarem zarezerwowanym jedynie dla wysokiej klasy środowisk biznesowych. Teraz każda firma i organizacja, niezależnie od rozmiaru, może skorzystać z zalet, zdawałoby się, nieskończonych zastosowań środowisk wirtualnych. Jednak bez odpowiednich rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych nie będzie to możliwe, a problemy mogą doprowadzić do poważnych zakłóceń w działaniu niezbędnych aplikacji i usług.

Dzięki potencjalnie ogromnej pojemności pamięci masowej, wysokiej wydajności, zintegrowanym rozwiązaniom do wirtualizacji i obsłudze popularnych rozwiązać wirtualizacyjnych innych firm serwery QNAP NAS idealnie nadają się do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych. QNAP NAS zapewnia ochronę w postaci macierzy RAID, która zabezpiecza dane kopii zapasowej przed potencjalną awarią dysków twardych, szyfrowanie AES 256 oparte na woluminach, które chroni dane poufne, a także funkcję zdalnej replikacji, która umożliwia korzystanie z innych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. Serwery QNAP NAS są też łatwe w obsłudze, mogą przesyłać administratorom natychmiastowe powiadomienia i zużywają niedużo energii, dzięki czemu koszty są niższe.

NAKIVO na QNAP wykonuje kopiędanych VMware lub Hyper-V

Od teraz Nakivo Backup & Replication można uruchomić bezpośrednio na serwerach QNAP NAS, tworząc w ten sposób profesjonalne i niezawodne, a zarazem niedrogie rozwiązanie na potrzeby kopii zapasowych maszyn wirtualnych dla systemów VMware oraz HyperV. Paczka nie jest jeszcze dostępna w AppCenter, trzeba ją pobrać z tej strony i ręcznie zainstalować.

Oprogramowanie Nakivo na serwerach QNAP

Dzięki oprogramowaniu Nakivo Backup & Replication zainstalowanemu na serwerach QNAP, wszystkie składniki ochrony danych maszyn wirtualnych zostały zunifikowane w pojedynczy system, który jest nieskomplikowany w instalacji i obsłudze, a jednocześnie nie zużywa zasobów środowiska VMware czy Hyper-V. Całość łączy w sobie sprzęt na potrzeby kopii zapasowej, oprogramowanie backupowe, przestrzeń dyskową dla kopii zapasowych w jednym urządzeniu.

Panel Nakivo na serwerach QNAP

Podczas gdy wydajność tworzenia kopii zapasowych środowisk wirtualnych za pomocą rozwiązania Nakivo Backup & Replication jest już równa lub szybsza od konkurencji, dzięki instalacji rozwiązania bezpośrednio na serwerach QNAP NAS otrzymujemy także niezawodną pamięć masową do przechowywania kopii danych wykonanych przy pomocy oprogramowania Nakivo.

Deduplikacja i kompresja od NAKIVO

W Polsce panuje kult firmy Veeam, ale jakby wgryźć się w szczegóły to okazuje się, że NAKIVO w wielu przypadkach jest lepsze. Dlatego zachęcamy do zapoznania się porównaniem, które pokazuje co potrafi NAKIVO, a czego nie ma konkurencja.

 

8 Comments

  • Robert Wesołowski, 13 kwietnia 2017 @ 15:18 Reply

    Pytanie która wersja oprogramowania systemowego QNAP-a ma już zaimplementowane oprogramowanie Nakivo Backup (w ostatniej 4.2.4 z 13 marca 2017 r.) jeszcze go nie ma.

  • Robert Wesołowski, 14 kwietnia 2017 @ 09:51 Reply

    Dziękuję bardzo, jeśli chodzi o twoją odpowiedź to gdy mówisz o najnowszej wersji z obsługą Hyper-V to masz na myśli zapewne oprogramowanie Nakivo Backup. Ja znów miałem na myśli oprogramowanie systemowe pamięci masowej QNAP czy w nim (jego repozytorium znajduje się już Nakivo ?, albo czy są już dostępne źródła do zainstalowania w QNAP-ie). Na twoim screenie (Oprogramowanie Nakivo na serwerach QNAP) w środku artykułu widać ikonkę tegoż oprogramowania.

  • Robert Wesołowski, 14 kwietnia 2017 @ 11:01 Reply

    Dziękuję bardzo za odpowiedź o tym własnie myślałem, a że nadchodzą święta życzę Ci wszystkiego najlepszego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *