QNAP TS-253A

Najlepszy serwer NAS 2016 roku – recenzja, test

Redakcja benchmark.pl przetestowała QNAP, model TS-253A, który jak się okazało zrobił na nich ogromne wrażenie.

„Wśród użytkowników interesujących się serwerami NAS panuje przekonanie, że tego typu urządzenia są drogie. Opinie o mało wydajnych komponentach, porównaniach do platform PC i wymienianie jednym tchem usług, jakie można uruchomić na PC zamiast na NAS-ie. Na przykładzie jednego z serwerów QNAP pokażemy, że zaawansowany i wydajny NAS nie musi być wcale taki drogi i oferuje znacznie więcej niż „składaki NAS”.

Zdaniem redakcji QNAP TS-253A jest to bardzo udana konstrukcja, ale to nas nie dziwi, bo ten model zastępuje zasłużony w bojach TS-253Pro. Ostatecznie benchmark.pl nie znalazł, żadnych minusów, a to się rzadko zdarza.

Ocena końcowa:

Dodatkowo QNAP TS-253A otrzymał dwa wyróżnienia: „Super opłacalność” oraz „Dobry produkt”. Oczywiście tak dobra nota, sprawdziła, że w zestawieniu serwerów NAS, QNAP TS-253A wylądował na zasłużonym pierwszym miejscu. W podsumowaniu benchmark.pl napisał:

Producent opracował rozwiązanie, które pomimo tego, że jest urządzeniem dwudyskowym, może pochwalić się naprawdę znakomitymi możliwościami. Ogrom usług, funkcji, innowacyjnych rozwiązań (HD Station, Linux Station, wirtualizacja), czy w końcu dwa porty HDMI i port audio. To nieliczne elementy, których nie spotkamy w produktach konkurencji. Warto również wspomnieć o bardzo dobrej wydajności sieciowej, prostocie konfiguracji QTS oraz aplikacjach mobilnych. Szczególnie ten ostatni element doskonale sprawdzi się w połączeniu z chmurą i możliwością dostępu do NAS-a spoza sieci LAN.

Jeżeli poszukujecie wydajnego, dwudyskowego serwera NAS, który będzie Wam służył kilka lat, to QNAP  TS-253A, będzie idealnym wyborem. Pełny test QNAP TS-253A jest dostępny na stronie benchmark.pl

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Check Also

QNAP umożliwia korzystanie z przestrzeni dyskowej chmury Backblaze B2

Taipei, Taiwan, Maj 22, 2020 – QNAP® Systems, Inc. („QNAP”), poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą …