Większa skuteczność monitoringu wideo dzięki zaawansowanym mechanizmom obróbki obrazu.

Nowe kamery Etrovision wyposażone zostały w zestaw funkcji znacznie poprawiających jakość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. Odpowiada za to mechanizm otwarcia podwójnej migawki oraz WDR, czyli rozszerzony zakres dynamiki. Dodatkowo, interfejs użytkownika uzupełniony został teraz o polską wersję językową, pomagającą w konfiguracji kamer Etrovision i prowadzonego monitoringu wideo.

W kamerach z nowej serii D, Etrovision wykorzystuje najnowszą generację matryc CMOS 3-megapikselowych ze specjalnym, opatentowanym modułem korekcji. W maksymalnej rozdzielczości 3Mpix, przy użyciu wysokiej i niskiej prędkości migawki, WDR działa w zakresie dynamicznym 120dB, umożliwiając uzyskanie doskonałej jakości obrazu w słabych warunkach oświetlenia.

Dodatkowo, zastosowana w kamerach Etrovision z serii D technologia EDII wspiera rozszerzony zakres dynamiki z podwójnym czasem migawki. Dzięki temu, w silnie kontrastujących warunkach, kamera rejestruje dwa obrazy jednocześnie. Jeden obraz rejestrowany jest z długim czasem ekspozycji, a drugi z krótkim czasem naświetlania. Dwa obrazy są następnie przez urządzenie łączone i w rezultacie uzyskujemy transmisję wideo gwarantującą bardzo dobrą widoczność zarówno bardzo jasnych, jak i ciemnych obiektów lub obszarów.

Podwójny WDR migawki nie tylko poprawia szczegóły obrazu, ale również zapewnia doskonałą jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia. Z rozdzielczością 3Mpix i podwójną migawką WDR kamera Etrovision może zaspokoić nawet najbardziej profesjonalne wymagania monitoringu prowadzonego zarówno w dzień, jak i w nocy. Tym bardziej, że dostępna jest także możliwość konfiguracji sposobu przełączania się obrazu pomiędzy trybami nocnym i dziennym (automatycznie, z zewnętrznego czujnika światła oraz ręcznie). Co więcej, kamera może korzystać z niezależnych od siebie ustawień – odrębnych dla trybu dziennego i dla trybu nocnego.

Technologia EDII WDR, dynamicznie ale piksel po pikselu przetwarza odwzorowanie jasności i kolorów obrazu, jednocześnie stale dostosowując zmiany w scenie obrazu. Nowa technologia kontroluje i optymalizuje setki parametrów w celu zagwarantowania najlepszej jakości obrazu w czasie rzeczywistym. Idealne sprawdza się podczas monitoringu obszarów, na których − z powodu jasnego światła lub cienia − występują trudne do rozpoznania obiekty.

Nowe kamery Etrovision z serii D umożliwiają także nagrywanie ciągłe lub według harmonogramu i zapis materiału na dowolny zewnętrzny serwer NAS lub kartę SD, niezależnie od rejestratora do którego podłączona jest kamera. Oferują także podwójny strumień wideo w różnych rozdzielczościach jednocześnie, dwukierunkowe audio, PoE, możliwość ustawienia czasu ekspozycji do wartości 1/15000s (tylko w konfiguracji ręcznej), do 5 masek prywatności, pełną współpracę z najnowszą wersją ONViF, opcjonalnie WiFi oraz zestaw innych, inteligentnych funkcji wspierających bezpieczeństwo i wydajność systemu do monitoringu.

Etrovision Technology jest uznanym na świecie producentem cyfrowych rozwiązań do monitoringu wideo. Oficjalnym dystrybutorem firmy na polskim rynku jest spółka EPA Systemy.

Więcej informacji na stronach www.profipc.pl oraz www.etrovision.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *