LenovoEMC_px4-300r_rack_open1Lenovo wprowadza na rynek wysokiej wydajności macierz do szaf rackowych Lenovo® EMC® px4-300r Network Storage klasy serwerowej. Urządzenie jest idealne do obsługi do 150 użytkowników w małych i średnich przedsiębiorstwach oraz firmach z rozproszonymi oddziałami, które wymagają zaawansowanej ochrony i możliwości współdzielenia danych. Macierz  wykorzystuje  technologie LenovoEMC. Lenovo® EMC® px4-300r jest dostępna z dyskami klasy serwerowej o pojemności 4TB, które są szybsze i bardziej niezawodne od standardowych. Dyski doskonale nadają się do obsługi kluczowych aplikacji wymagających działania przez 24 godziny siedem dni w tygodniu. Model 16 TB mieści się w obudowie o wysokości 1U. Nowa macierz px4-300r Network Storage Array Server Class 16TB wykorzystuje wszystkie najnowsze programowe i sprzętowe technologie dostępne w systemach typu enterprises, których użytkownicy oczekują od czołowych rozwiązań do przechowywania danych.

 

Kluczowe funkcje Lenovo® EMC® px4-300r Network Storage Array Server Class 16TB to m.in:

  • Integrated Virtualization Extensions (IVX): umożliwia uruchamianie wielu wirtualnych systemów operacyjnych na macierzy. Wirtualne maszyny mogą działać pod kontrolą Windows lub Linuksa i korzystać z alokowanych zasobów sprzętowych w rodzaju kart sieciowych, dysków czy pamięci. IVX może być wykorzystywany do obsługi pamięci dyskowej przez LenovoEMC LifeLine OS oraz równolegle Windows® Server do obsługi lekkich serwisów lub Linuksa do obsługi serwera webowego Linux Apache. Możliwe jest uruchomienie do czterech maszyn wirtualnych  (wymaga licencji na systemy operacyjne maszyn wirtualnych).
  • Snapshots (zrzuty obrazów): Ochrona danych poprzez tworzenie czasowych replik zawartości woluminów NAS (plików) lub iSCSI (bloków).
  • W procesie tym tworzone są kopie bezpośrednio na macierzach, które umożliwiają łatwe odtworzenie plików lub katalogów. W LenovoEMC System Manager zawarty jest sterownik Windows Shadow Copy Services (.VSS), który pozwala na współdziałanie z Microsoft® Windows™ Server i aplikacji w rodzaju SQL™ i Exchange™, w celu wykonywania bezpośrednich zrzutów obrazów na macierzy LenovoEMC.
  • SSD Caching (Cache Pools): Wykorzystanie superszybkich dysków SSD
  • w celu szybkiego odczytu i zapisu w macierzy. System automatycznie wykrywa, które dane są często odczytywane lub zapisywane i umieszcza pliki lub bloki danych na dyskach SSD w celu przyśpieszenia operacji odczytu.
  • Network File System (NFS) v4: Ulepszone zabezpieczenia i zarządzanie poprzez zastosowanie modelu zabezpieczeń Kerberos. Wsparcie dla systemu Unix i Open Linux Active Directory Domains do zarządzania użytkownikami i grupami.
  • Active Directory High Availability & Hybrid Authentication: dołączenie do wielu domen AD w celu importu list użytkowników i grup na NAS. Identyfikacja użytkowników i grup za pomocą lokalnej macierzy w sytuacji, gdy zdalny serwer AD nie jest dostępny.
  • Monitoring wideo: Wbudowane oprogramowanie do zarządzania monitoringiem wideo firmy Mindtree® i bezpośrednia zgodność z Axis Video Hosting Solution (AVHS) do przechowywania i zarządzania wideo w chmurze.
  • McAfee Anti-Virus: Wbudowane oprogramowanie antywirusowe i usuwające zagrożenia działające w czasie rzeczywistym McAfee® VirusScan® Enterprise.
  • LenovoEMC System Manager (LSM) Client: Automatyczne lokalne łączenie komputerów PC lub Mac z macierzą LenovoEMC lub przez chmurę Personal Cloud.  Tworzy stałe łącze do archiwizacji i kopiowania plików z i do macierzy. Dostarcza raporty o stanie macierzy i szybki dostęp do zarządzania wszystkimi macierzami LenovoEMC w sieci.

Nowa macierz Lenovo® EMC® px4-300r Network Storage Array Server Class 16TB, wykorzystująca cztery dyski twarde o pojemności 4TB HDDs, jest dostępna
w cenie około 3.699 Euro + VAT. px4-300r jest też dostępna w innych konfiguracjach, takich jak: bezdyskowa (0TB), 4TB (4x1TB), 8TB (4x2TB) i 12TB (4x3TB) z dyskami klasy serwerowej (Server Class Series) lub Standard Class (Pro Series).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *