Wraz z początkiem września firma FEN dystrybutor QNAP w Polsce uruchomiła cykl siedmiu webinarów pod tytułem „Powrót do szkoły QNAP”, był to drugi cykl szkoleń jaki firma FEN zorganizowała dla swoich partnerów i co ważne ponownie zakończył się dużym sukcesem.

Szkolenia były prowadzone przez certyfikowanego trenera firmy QNAP, Łukasza Milica. Webinary, miały za zadanie rozszerzyć wiedzę na temat możliwości wykorzystania NASów QNAP i pokazać co się zmieniło od ostatniego roku, a dzięki wielu partnerom specjalnym zaprezentowano wiele sposobów wykorzystania ich produktów z QNAP.

Szkoła QNAP statystyki

Webinary uzyskały bardzo wysoką ocenę końcową, którą przyznawali uczestnicy, dlatego poniżej udostępniamy państwu dzięki zgodzie firmy FEN całe kompendium wiedzy i gorąco zapraszamy do obejrzenia całego cyklu.

UWAGA: Pamiętajcie, że szkolenie się już zakończyło, więc nagród które były do wygrania nie można już wygrać, jak również nie można otrzymać certyfikatu za udział.

  1. QNAP NAS – uniwersalny serwer sieciowy nie tylko do przechowywania plików.

Często rozwiązania typu NAS postrzegamy jako to miejsce w sieci, gdzie są filmy i zdjęcia.

Zobacz, dlaczego QNAP to zdecydowanie więcej! Skorzystaj z wielu bezpłatnych funkcji urządzenia, które pozwolą stworzyć zaawansowany serwer sieciowy zamknięty nawet w małym urządzeniu.

[PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA]

  1. Zaawansowany storage – nie tylko dysk sieciowy

Zobacz, jak optymalnie skonfigurować urządzenie do pracy. Pamiętaj – od tego, jak skonfigurujesz swój storage zależy, jaką będzie miał wydajność oraz jakie funkcje będzie udostępniał.

Partnerem tego warsztatu jest firma Seagate, producent wydajnych dysków twardych. Pokażemy, dlaczego warto wybrać dyski Seagate do działania z rozwiązaniami QNAP oraz jakie dodatkowe możliwości oferuje producent.

[PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA]

  1. QNAP i backup na kilka sposobów

Na pewno słyszałeś, że ludzie dzielą się na tych, co backup robią, i na tych, którzy dopiero będą robić. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, zobacz, co oferuje QNAP. Pokażemy Ci, jak zabezpieczyć to, co znajduje się na urządzeniu dzięki mechanizmom migawek oraz replikacji, ale także zaprezentujemy, jak zmienić QNAP w zaawansowany backup apliance dla środowisk wirtualnych

Partnerem tego warsztatu jest firma NAKIVO, producent rozwiązania NAKIVO Backup&Replication, które pozwala na skuteczne zabezpieczenie maszyn wirtualnych działających w środowiskach VMware, Hyper-V czy Amazon EC2.

[PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA] 

  1. Wirtualizacja i sieci

Ten odcinek naszych warsztatów poświęcimy dwóm zagadnieniom – wirtualizacji oraz konfiguracji sieciowej. Pokażemy, że QNAP może być zarówno storage dla zewnętrznych środowisk wirtualnych jak Hyper-V czy VMware, ale też sam może pełnić funkcję hosta maszyn wirtualnych. Zobacz nowy interfejs i nowe funkcje. Ale to nie wszystko. Pokażemy też, jak skonfigurować w QNAP połączenia sieciowe, w tym agregujące kilka interfejsów sieciowych.

W tym odcinku partnerem specjalnym jest firma Planet, producent rozwiązań sieciowych – pokażemy, że warto zainteresować się przełącznikami sieciowymi tej firmy i wykorzystywać je w połączeniu z QNAP!

 [PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA] 

  1. QNAP na straży bezpieczeństwa

Po 4 odcinkach na pewno będziesz już wiedział, że QNAP oferuje wiele ciekawych funkcji. Ale może jeszcze więcej! Zobacz, jak zmienić urządzenie w strażnika bezpieczeństwa, czyli w rejestrator video dla kamer IP. Co ważne, nie musisz rezygnować z innych opcji rozwiązania, obraz z kamer może być nagrywany niezależnie od pozostałych funkcji.

Specjalnym partnerem piątego odcinka naszych warsztatów będzie firma Dahua, czyli producent kamer, które świetnie integrują się z QNAP.

[PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA] 

  1. Dane zawsze dostępne

Na pewno zależy Ci na tym, aby Twoje dane zawsze były dostępne. Zobacz, jak QNAP stara się w tym pomóc, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Pokażemy Ci, jak skonfigurować serwer VPN i skorzystać z chmury QNAP , ale też omówimy zaawansowane urządzenia, które stawiają na niezawodność. Ale pamiętaj, każde urządzenie elektryczne potrzebuje jednej, krytycznej rzeczy – zasilania.

Dlatego partnerem kolejnego odcinka warsztatów QNAP jest firma CyberPower – producent urządzeń UPS, które można skutecznie połączyć z QNAP i zapewnić ciągłość działania nawet w przypadku utraty zasilania!

[PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA] 

  1. QTS 4.3 ma moc!

A wiesz dlaczego? Bo pozwala na jeszcze więcej, niż poprzednia wersja systemu. Kończąc nasze warsztaty, chcielibyśmy pokazać Ci, jakie ciekawe nowości pojawiły się w tym systemie. Korzystasz z multimediów? Świetnie, teraz możesz więcej! Chciałbyś rozpocząć przygodę z Internetem Rzeczy? QNAP w tym pomoże? A może często podróżujesz i chciałbyś zawsze bezpiecznie przeglądać Internet i korzystać z poczty? Żaden problem – Twój NAS też może się przydać!

[PREZENTACJA] – [NAGRANIE] – [ODPOWIEDZI NA PYTANIA] 

Podsumowanie

Firma FEN zrobiła doskonałą robotę, dzięki tym webinarom mnóstwo osób dowiedziało się jakie możliwości drzemią w serwerach NAS firmy QNAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *