Kingston Digital Europe Co LLP, wytwarzająca urządzenia pamięci Flash spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i rozwiązań technologicznych, poinformowała o wprowadzeniu na rynek dysku DC1000M — nowego nośnika SSD U.2 NVMe PCIe dla centrów przetwarzania danych. Dysk DC1000M został zaprojektowany z myślą o obsłudze szerokiego zakresu obciążeń korporacyjnych wymagających intensywnego przetwarzania danych. Obejmują one m.in. przetwarzanie w chmurze, hosting stron internetowych, systemy do wydajnych obliczeń (HPC), infrastruktury wirtualne, sztuczną inteligencję i aplikacje do głębokiego uczenia. Dysk DC1000M dołącza do niedawno wprowadzonych na rynek urządzeń, w tym dysku startowego NVMe DC1000B, dysków SATA SSD VMware Ready z serii DC500 i dysków DC450R, które razem tworzą najbardziej kompletny zestaw znakomitych rozwiązań klasy korporacyjnej do przechowywania danych dla centrów przetwarzania danych.

„Usługi o znaczeniu krytycznym oraz aplikacje w chmurze wymagają nie tylko bardzo dużej przepustowości i liczby operacji wejścia-wyjścia na sekundę, lecz także spójności i przewidywalności obsługiwanych danych” — powiedział Tony Hollingsbee, SSD Business Manager w Kingston w regionie EMEA. „Dysk DC1000M zapewnia dynamicznie zmieniającym się centrom przetwarzania danych stabilność i niewielkie opóźnienia przy jednoczesnej obsłudze obciążeń wymagających jednego pełnego zapisu danych dziennie (1 DWPD)”.

DC1000M to przystępny cenowo i zaawansowany dysk NVMe dla centrów przetwarzania danych. Klienci chcący przejść z dysków SSD SATA/SAS na dyski NVMe z pewnością docenią podobny sposób wdrożenia przy znacznie większej szybkości przetwarzania danych i mniejszych opóźnieniach. Dysk charakteryzuje się dużą pojemnością oraz najlepszą w swojej klasie wydajnością. DC1000M udostępnia wydajny interfejs Gen 3.0 x4 NVMe PCIe, który zapewnia niewielkie opóźnienia na standardowych platformach, maks. 540 tys. losowych operacji wejścia-wyjścia i przepustowość ponad 3 GB/s. DC1000M spełnia wymagania w zakresie gwarantowanej jakości usług (QoS), co zapewnia przewidywalną wydajność losowych operacji wejścia-wyjścia, jak również przewidywalne opóźnienia dla szerokiego zakresu obciążeń serwerowych.

Popularna obudowa U.2 (2.5″) jest zgodna z najnowszą generacją serwerów i macierzy wykorzystujących interfejs magistrali PCIe i U.2. To urządzenie typu Hot-Plug, co pozwala na podłączanie podczas pracy, dzięki czemu obsługa pamięci masowej PCIe nie stanowi już problemu. Ponadto napęd ten udostępnia funkcje klasy korporacyjnej, takie jak kompleksowa ochrona ścieżki danych, ochrona przed utratą zasilania (PLP) oraz monitorowanie telemetryczne zwiększające niezawodność centrum przetwarzania danych. Dyski DC1000M, dostępne w wersjach o pojemności 960 GB, 1,92 TB, 3,84 TB i 7,68 TB1 7, są objęte ograniczoną 5-letnią gwarancją i bezpłatnym wsparciem technicznym, a także wyróżniają się niezawodnością, z której słynie marka Kingston. Więcej informacji znajduje się na stronie:  kingston.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *