Ostatnio z najnowszym oprogramowaniem 3.8.0 QNAP dodał nową funkcjonalność do serwerów z NAS z portem HDMI, którą jest XBMC media center. Dzięki niej QNAP odtwarza niemal każdy typ popularnych formatów audio i video. Aplikacja została również zaprojektowana jako odtwarzacz sieciowy. Daje zatem możliwość odtwarzania materiałów z każdego miejsca w domu lub bezpośrednio z Internetu, używając praktycznie każdego dostępnego protokołu. Doskonale również radzi sobie z dźwiękiem przestrzennym (wielokanałowym).xbmc

Co najważniejsze w przeciwieństwie do innych rozwiązań typy Media Centre uruchomienie i używanie XBMC jest dziecinnie proste.

Jedną z największych zalet XBMC jest możliwość rozszerzania jego podstawowych funkcji poprzez system łatwo instalowalnych (repozytoria / pliki zip) dodatkowych wtyczek i skryptów. Dzięki temu zyskujemy doskonałe, łatwe do nawigacji rozwiązanie „all in one”.

Weźmy na przykład popularny serwis Youtube. Zamiast używać zewnętrznej przeglądarki aby przeglądać materiały tam dostępne możesz to zrobić bezpośrednio z XBMC! Podobnie z prognozą pogody – nie musisz więcej szukać w Google – wystarczy wybrać odpowiednią opcję z głównego menu XBMC…

Aby rozwiać wątpliwości użytkowników rozpoczynających swoją przygodę z XBMC należy zaakcentować fakt, iż XBMC samo w sobie nie dostarcza żadnych treści multimedialnych natomiast zarządza treściami, które są przechowywane na serwerach NAS firmy QNAP, opakowując wszystko w ładny interfejs dostosowany do wyświetlania na dużych ekranach, jak również umożliwiający nawigację pilotem zdalnego sterowania, który również dostarcza firma QNAP.

Poniżej wideo pokazujące jak w praktyce dział XBMC na serwerach QNAP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *