QNAP zaprezentował w tym roku nowe oprogramowanie QTS 4.0, w którym wprowadzono wiele zmian. Najważniejsza z nich, o której wielu z was nie wie to rozdzielenie oprogramowania na wersję dla urządzeń z serii domowych oraz biznesowych. Nie łatwo na to wpaść bo oba systemy mają identyczną nazwę, przez brak tej informacji QNAP strzela sobie w kolano. Dlaczego? Firmware dla wersji biznesowych naprawdę zmienia podejście w zarządzaniu przestrzenią dysków. Przede wszystkim wprowadzono obsługę Storage Pool (wirtualizacja grup RAID) oraz dodano możliwość uruchomienia Thin profisioning dla wolumenu (do tej pory ta opcja była dostępna tylko dla iSCSI). Okazuje się, że QNAP odrobił lekcję domową i w tym momencie to Synology musi gonić QNAP. Co tu  więcej pisać? Zapraszam do obejrzenia filmu, który jest oczywiście w języku polskim.

4 Comments

 • ZK, 22 listopada 2013 @ 20:01 Reply

  To rozroznienie na soft biznesowy i domowy musialo nastapic dopiero z nadejsciem QTS. Mam niby biznesowy TS-459PRO, ale niestety soft nie zawiera tych funkcji. Szkoda.

 • Przemyslaw85, 25 listopada 2013 @ 16:42 Reply

  Te nowe oprogramowanie QNAP jest wyjątkowo toporne. Może i ładnie to wygląda ale nie ta praktyczność i funkcjonalność? O tym chyba już zapomnieli.

  • Grzegorz Bielawski, 27 listopada 2013 @ 09:06 Reply

   Co dokładnie twoim zdaniem jest toporne ? I dlaczego nie jest praktyczne, podaj konkretne przykłady, a nie same slogany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *