IDC przewiduje, że do 2017 roku ilość danych cyfrowych wzrośnie z 2,6 Zeta-bajtów do 7,2 Zeta-bajtów. Nie ma co się oszukiwać, jest to kolosalny przyrost danych, pytanie gdzie będą one przechowywane ? Jeszcze rok temu wszyscy pisali o końcu ery dysków twardych, które miały być zastąpione nowymi technologiami, takimi jak dyski Flash. Okazuje się jednak, że do 2017 roku, aż 2/3 danych światowych, będą przechowywane właśnie na dyskach twardych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że udział w rynku dysków SSD będzie większy, ale to chyba oczywista oczywistość.

1

Obecnie 67% elektronicznych danych na świecie znajduje się w Północnej Ameryce i Zachodniej Europie, badania pokazują, że ten trend się zmienia i w 2017 roku będzie to tylko 44%.

2

Która nacja waszym zdaniem przechowuje największą ilość danych, a która najmniej? Okazuje się, że numerem 1 są Szwajcarzy, na jednego Szwajcara przypada ponad 2,3 TB danych. Natomiast na końcu listy znajdują się Indie, tam na jednego człowieka przypada tylko 64 GB danych.

3

 

Źródło: NEXSAN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *