dellcompollentitrDell zaprezentował nowe rozwiązania w obszarze pamięci masowych oraz rozszerzone funkcje analityczne dla firm. Mają one usprawnić  systemy informatyczne i analizę danych oraz  zmniejszyć ogólne koszty utrzymania infrastruktury IT.

Dell wprowadził innowacje do swoich rozwiązań przechowywania danych. Wraz z następną generacją oprogramowania macierzy pamięci Dell Compellent Storage Center 6.4, zoptymalizowanego pod kątem intensywnego przetwarzania danych, producent wykorzystuje potencjał automatycznego tieringu i łączy ze sobą nowe funkcje Compellent.

•    Dell Compellent Flash Optimised Solution to pierwsze w swojej klasie rozwiązanie do magazynowania danych z możliwością inteligentnego rozmieszczania danych w pamięciach flash lub w połączeniu z tradycyjnymi napędami. Flash Optimised Solution może zmniejszyć koszty magazynowania danych nawet o 75% w porównaniu z innymi rozwiązaniami tego rodzaju. Zapewnia ono również wysoką wydajność i obsługę intensywnego przetwarzania danych z wszelkimi funkcjami, wymaganymi w przypadku rozwiązań klasy korporacyjnej.
•    Dell Compellent SC280 umożliwia instalację większej liczby dysków w regale w porównaniu z innymi czołowymi rozwiązaniami w zakresie pamięci masowych, o pojemności nawet do 2,8 w porównaniu z konkurencyjnymi obudowami 2U. Nowe rozwiązanie o zoptymalizowanej pojemności do hostingu danych, kierowanych na różne poziomy w procesie tieringu, umożliwia zmagazynowanie do 336 terabajtów w obudowie o wysokości 5U, przy zdecydowanym ograniczeniu zapotrzebowania centrum danych na przestrzeń, energię i chłodzenie.
•    Dell Fluid File System (FluidFS) v3 to rozwiązanie klasy korporacyjnej do przechowywania plików, charakteryzujące się zwiększoną wydajnością przy 1/3 kosztów w porównaniu z ofertą lidera rynku. Dzięki niemu klienci mogą racjonalnie rozplanować rozmieszczenie plików wymagających wysokiej wydajności. Dostępny jeszcze w tym roku — najpierw na Dell Compellent FS8600 — FluidFS v3 może obsługiwać dwa petabajty w pojedynczej przestrzeni nazw i oferuje klientom największe zagęszczenie dysków w regale w porównaniu z ofertą czołowych konkurencyjnych marek w swojej klasie.

Dell zwiększa możliwości Hadoop, umożliwiając klientom zachowanie elastyczności podczas tworzenia analiz biznesowych na podstawie danych. W planach Dell dotyczących zwiększenia możliwości Hadoop przewidziano:

•    Umożliwienie klientom korzystania z dystrybucji Apache Hadoop Intela (IDH). Obecnie Dell wraz z klientami testuje rozwiązanie oparte na IDH, które będzie skupiać się na wydajności oraz bezpieczeństwie, a także oferować klientom wybór rozwiązań, pozwalających wykorzystać wartość wielkich zbiorów danych. Dell Crowbar zawiera już integrację z Hadoop, a wkrótce – po wprowadzeniu przez Dell jeszcze w tym roku rozwiązania opartego na IDH – będzie także integrował się z IDH.
•    Dell oferuje również pomoc techniczną w zakresie Cloudera Search do Hadoop, aby umożliwić mniej zaawansowanym użytkownikom prostą i szybką obsługę wielkich zbiorów danych. Nowe możliwości wyszukiwania Cloudera to także pełnotekstowe indeksowanie danych zapisanych w Hadoop lub Hbase. Dell Crowbar obecnie integruje się z Cloudera Hadoop Solution, co przyspiesza rozwój, wdrażanie i aktualizację ogólnodostępnej chmury.

Źródło: ITReseller.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *